До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу про снайпера Майдану

. Театр на Подолі

До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу-сповідь про снайпера Майдану "Лицар храму". Прем'єра відбудеться 24 серпня.

Як повідомляє видання Yabl, в основі лежить п’єса Тетяни Іващенко, що має дві сюжетні лінії: історія Степана сучасного та його ж, але в образі середньовічного лицаря Ордена тамплієрів. Друга лінія розкривається через розповідь Степана про сон, що мучить його після "відстрілу Майдану".

"У цьому кошмарі герой зустрічає свого рідного брата, який зараз, у справжньому часі, є його мішенню. Так, через перетин кількох часових реальностей, що існують у підсвідомості снайпера, показаній через сни, окреслюється ключова ідея п’єси та вистави: усі люди у світі – брати, стріляючи у когось, ти вбиваєш брата, а вбивши брата – убиваєш себе", – описують виставу.

На думку режисера Сергія Павлюка, тема покаяння близька кожному, навіть якщо ми самі в цьому собі не зізнаємось, це вічна тема з часів Каїна й Авеля.

"Лицар храму" – "про людину, вибір, покаяння, розуміння і визнання свого гріха. Про те, що за будь-яким вчинком завжди будуть слідувати наслідки. Можливо, що вони можуть знайти нас і в наступному житті. Головний герой розуміє, що має вбити того, кого вже зрадив колись давно і робить свій вибір і зараз", – вважає режисер вистави.

Що відомо

  • У "Театрі на Подолі" поставили "Механічний апельсин" в реаліях сучасної України за однойменним романом Ентоні Берджеса. Прем’єра відбулася 4 червня.
  • Головну роль лідера банди Алекса зіграв актор Дмитро Грицай, який нещодавно грав у виставі "1984" за мотивами роману Джорджа Орвелла. Режисер-постановник та художник-постановник вистави – Автанділ Варсимашвілі.

Читайте також

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття