Олег Псюк, гурт KALUSH: "Моя найбільша сила – сила волі"

Репери KALUSH і Skofka презентували на музичних платформах спільний EP "ЙО-ЙО". В ефірі "Вікенду Нової Музики" на "Радіо Промінь" засновник гурту KALUSH Олег Псюк представив новий реліз, розповів, чи складно співпрацювати з іншими артистами, про страхи та залежності, а також про майбутнє гурту KALUSH.

Засновник KALUSH Олег Псюк розповів, чи складно співпрацювати з іншими артистами, про страхи та залежності, а також про майбутнє гурту.

“Це не останній наш зі Skofka альбом”

Як ви дійшли до висновку, що потрібно робити мініальбом, а не зупинилися на двох синглах – "Додому" і "Начистоту"?

Ми зрозуміли, що назбиралося багато спільних треків. Ми спрацювалися: нам подобається спільна співпраця, подобається те, що виходить. І якось так з’явився мініальбом. Я думаю, це не останній наш альбом.

Що тебе чіпляє в інших артистах, щоб ти захотів з ними зробити фіт?

Існує багато факторів, але з музичної точки зору в першу чергу – це харизма. Щоб це було прикольно. Я вважаю, що в наш час не так важливі супервокальні здібності, хоча це теж важливо. Але важливіша у 2021 році саме харизма. Щоб це було цікаво, було впізнавано, щоб відрізнялося. Але є ще купа інших факторів: людські якості, щоб було комфортно працювати разом, щоб розуміли один одного, щоб погляди збігалися і так далі.

У чому зійшлися саме зі Scofka?

Та взагалі, по ходу, прямо у всьому. Ми взагалі ніколи не сперечаємося, завжди один одного слухаємо. Буває, що він, наприклад, озвучує якусь ідею, яка видається мені не дуже гарною, але я кажу, що, окей, якщо ти так відчуваєш, то давай. І так само навпаки. Тобто ми вміємо йти на компроміс і, напевно, в цьому наша сила.

Не повірю, що ніколи не було конфліктів.

Можливо, занадто рано про це говорити, бо ми цей альбом написали за три місяці. Але виглядає так, що конфліктів і не має бути.

Чи був якийсь конкретний концепт, якого ви притримувались, коли створювали альбом?

Загальна ідея в тому, що це ліричний альбом. Тут немає ні одної драйвової пісні, як "Тіпок" або у Scofka "Крузак". Але теж все попереду, скоро будуть і такі.

А якщо говорити про творчу співпрацю з іншими артистами, чи виникають у тебе труднощі і які саме?

Буває складно. В мене вже немало фітів, просто багато з них ще не вийшло. Не називатиму імен, але інколи артист каже, що тут має бути тільки так і не інакше. А я знаю своє, що так буде галімо, і доводиться сперечатися. Буває, що его душить артиста. Наприклад, хтось хоче, щоб його куплет звучав голосніше від усього іншого трека і голосніше за приспів, хоча приспів не він виконує. Комусь важливо, щоб його куплети були перші, а не другі, хоча насправді це неважливо. Важливо, щоб трек був крутим. Різне буває.

Помітив, що в коментарях під піснями почали з’являтися скарги від деяких людей, яким не подобається твій суржик. Маєш для них відповідь?

Я як говорю, так і пишу. Чому я маю міняти свою творчість? Нехай ці люди спершу подумають, чи хочеться їм слухати артиста, який буде під усіх підлаштовуватися, або вони хочуть слухати людину, яка щира до кінця. Як я зараз з тобою спілкуюся, я так само і з друзями спілкуюсь. Правда, мати деколи можуть проскакувати, а тут радіо…

Олег Псюк, гурт KALUSH. Фото: Ігор Ткач Радіо Промінь.

Коли я слухав альбом "ЙО-ЙО", мені здалося, що він чимось схожий на сеанс психотерапії – тут і ностальгія за домом, і переосмислення внутрішніх конфліктів. Для тебе музика має якусь терапевтичну дію?

Напевно, так. Бувають у мене такі треки, під які хочеться посумувати. Бувають треки, які веселять. Можу сказати, що так, деколи музика впливає на мій настрій.

Нещодавно ти у своєму Інстаграмі писав про свій перший політ на літаку. Мені б хотілося трохи поговорити про внутрішні страхи. Розкажи, що це був за досвід?

Я аналізував, наскільки часто бувають авіакатастрофи, і по статистиці виявилося, що літаки є найбезпечнішим транспортом. І головою я розумію, що це безпечніше, ніж їхати машиною, але коли він злітає, у мене долоні мокрі і я відчуваю, що є якийсь стрес, напружуюся. Це перші рази. Я сподіваюся, що далі так не буде. Я пару разів летів, і коли був більший літак, то ще ок, а коли менший, який увесь час трясеться і шумить, то напряг, то для мене стрьомно. Є якийсь мандраж. Але якщо треба летіти, то я лечу, звісно. Страх — це прям коли хтось каже, що він не буде літати й все.

А взагалі є в тебе якісь страхи?

Довгий час я боявся змій, допоки мені не дали погратися з однією змією, яка не кусається. Мене більше харило, як вони виглядають, як вони звиваються. Це дуже стрьомно виглядає. Мені здається, після того страх вже менший. Але якби я зараз побачив пітона, то я б все одно так нормально висадився б.

А чи нема страху, що може зірвати дах від популярності?

Ні, взагалі ні. Мені, мабуть, більше зірвало дах, коли я зміг кинути все своє попереднє оточення і всі свої попередні звички. Оце реальний вчинок. Бо раніше я зовсім інакше жив. Я думаю, те, що люди після популярності стають якимись інакшими, напевно, вказує на їхні комплекси. До того ти що, себе не любив і не почував себе матьорим, а тільки тоді, коли всі люди тебе признали, то й ти себе признав? Я бачу це якось так, і це дивно, як на мене. Я і так себе люблю достатньо.

Ти згадав життя, з яким ти розпрощався, і часто розповідаєш про свою боротьбу з наркозалежністю. Чи є зараз якісь залежності в широкому розумінні?

Думаю, що ні. Я взагалі вважаю своєю найбільшою силою силу волі. Кинув все, що можна, всі наркотики, алкоголь, кинув гризти нігті, кинув багато різних дівок, яких треба було кинути. Нема ніяких залежностей.

Від музики не залежний?

Як сказати. Я просто люблю її. Але я з легкістю можу без неї провести і тиждень, якщо що. Не знаю, я не пробував, в мене такого давно не було, але, я думаю, що в мене вийде.

“Не можу фітувати з усіма підряд”

Що буде далі з гуртом KALUSH?

Не хочу спойлерити, але будуть наступні фіти вже з іншими артистами, поки не казатиму, з ким саме. Наступним релізом, який планується в середині серпня, буде кліп на пісню "Маяк".

Наскільки широке поле тих людей, з якими ви могли б співпрацювати?

Я, може, трошки переборщую, але не можу фітувати з усіма підряд. Не хочеться називати прізвища, а хочеться показувати. І я ще прихильник того, що якщо щось скажеш наперед, то це може так і не статися. Тому просто спостерігайте і не пропускайте.

Читайте також