Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття

. Віталій Грабар. LUFA

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття. За основу сценарію взяли етнографічну розвідку Володимира Шухевича, твори Станіслава Вінценза і Василя Стефаника.

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр представив її під час міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2021.

Як повідомляє Укрінформ, актори показали всі традиційні елементи, починаючи від сватання і завершуючи танцем молодого і молодої. Оскільки традиційно на весілля молоді приїжджають верхи, четверо святково убраних коней також дефілювали перед сценою. Відчуття присутності на весіллі додавало частування гостей-глядачів фестивалю і спільні танці.

"Це все невипадкові моменти. Те, про що мріють теоретики театру, ми втілили: відтворили гуцульське весілля ХІХ століття, справжнє, без впливів радянської ідеології на нашу традицію, як це сталося у ХХ столітті", — розповів генеральний директор — художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський.

За основу сценарію взяли етнографічну розвідку Володимира Шухевича, твори Станіслава Вінценза і Василя Стефаника. Театрали як митці додавали свої фарби й інтерпретації. Таким чином вони хотіли показати продовження роду України, української нації і гуцулів як однієї з її складових.

Що відомо

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка — створений 20 грудня 1939 року.

Колектив театру став першим з часів вибуху на ЧАЕС, хто привіз виставу до Чорнобильської зони. Для місцевих співробітників та журналістів вони зіграли "Солодку Дарусю".

Читайте також

Соліст Одеської опери встановив рекорд України з кількості перемог у міжнародних конкурсах