Перейти до основного змісту

Альбоми від Паліндрома та Mariia&Magdalyna та щемкий кліп від Katarina Gryvul — релізи тижня від Artилерії

Альбоми від Паліндрома та Mariia&Magdalyna та щемкий кліп від Katarina Gryvul у релізах тижня від Artилерії. Колаж: Вікторія Желєзна/Суспільне Культура. Фото надані пресслужбами артистів

Щотижня проєкт Artилерія збирає найцікавіші релізи, які виходили в Україні. Цього разу показуємо велике повернення The Maneken, довгоочікуваний альбом Паліндрома, переосмислення фольклору від Makovei та Daryna Panas і переосмислення самих себе від Sexnesc та Grisana.

Паліндром — Машина для трансляції снів (LP)

П'ятий альбом Паліндрома виник з дитячої мрії передивлятися власні сни на екрані телевізора. Такі різні за настроєм та сенсами сингли як "Холодна кров" та "На Кульпаркови" тут об'єднуються в цілісну картину та доповнюються менш роковими треками, які не виходили у форматі синглів. Також є композиція, створена на вірші поета та військового Максима Кривцова, який загинув 7 січня 2024 року. Отже, в цьому релізі, як і у сновидінні, існує своя логіка, яку можна побачити, тільки проживши твір повністю.

Mariia&Magdalyna, Parking Spot — Dance on the edge of the world (LP)

Mariia&Magdalyna продовжують плідну співпрацю з дніпровським саундпродюсером та електронним музикантом Parking Spot. У новому альбомі, який є звуковою основою перформансу та який дует показав у "Довженко-Центрі", лірична героїня намагається знайти себе та зняти нашарування масок, аби відповісти на питання "хто ти?" собі самій.

"У цьому альбомі ніжність перетікає в пристрасть, безтурботність межує зі страхом, а кожен звук — це ще один крок на шляху до «я є»", — діляться учасниці гурту.

The Maneken — Nova Era (LP)

Євген Філатов відкриває свою "Нову Еру" великим альбомом на 14 пісень, з яких тільки дві виходили синглами. Нарешті у Євгена з'явилися українськомовні пісні, хоча на цьому альбомі вони виглядають радше як експеримент і прощупуваня ґрунту. Тож, цілком можливо, що те, якою буде нова ера The Maneken, вирішать саме слухачі — і, можливо, високі прослуховування треків українською змусять Євгена зважитись на повністю українськомовний реліз.

sexnesc — Сила тертя (LP)

На "Силі тертя" Sexnesc роблять впевнені кроки до того, аби позбутися набридлого ярлика "українських Deftones". Хоча повільні та пристрасні ню-метал-балади нікуди не ділися, та найбільш драйвово тут звучать реп-куплети та задиристі синтезатори на нетипових треках на кшталт "Сили тертя" та "Молока".

Katarina Gryvul — Vdykh Vydykh (Кліп)

Композиторку та електронну музикантку Катерину Гривул та кліпмейкера Іллю Дуцика-Капіта об'єднала втрата. Нещодавно Ілля втратив дідуся, а Катерина — батька. І у цій болісній точці перетину з'явилася особиста та щемка відеоробота до треку з нещодавнього альбому Катерини Гривул. У ній Ілля зняв свою бабусю в період переживання горя. Роздруковане на папері небо, бруталістична бетонна кімната та напівпорожня попільничка доповнили один з найемоцініших треків з альбому Spomyn.

Bahroma — Бувай — вже час

На переклад найбільшого російськомовного хіта Bahroma фанати гурту чекали понад три роки. Зрештою, зібравши мільйон гривень на катери для ГУР, Роман Бахарєв порадував слухачів не просто перекладом, а цілим емоційним переосмисленням свого найбільшого хіта.

Latexfauna — Nich

Вокаліст Latexfauna Дмитро Зезюлін знову на коні, але цього разу буквально. На новому максі-синглі гурт не впізнати — тепер вони виконують акустичне кантрі літературною українською.

"Не фанком та синті-попом єдиним. Хтозна, куди нас занесе на подальших синглах", — каже фронтмен про жанрові зміни у творчості.

Хамерман Знищує Віруси — Інсульт ві траст

Майстри провокації та епатажу забули вимкнути caps lock та видали трек про розпустних пенсіонерів, який би доповнив епізод про будинок для літніх людей з серіалу "Парки та зони відпочинку". А от чим є цей трек — фантазією чи рефлексією власного досвіду та прийняття віку — залежить вже від нашої інтерпретації.

Nahaba — Розкопаю

Напружений фольк-горор, де з фронтвумен гурту зрізають пасма волосся, а разом із ними — і пам'ять. Також рідко можна зустріти таке протиріччя в образі землі, як у цьому треку.

"Земля — і ковдра, в якій так хочеться сховатися від нестерпного, і пастка, що поховає тебе живцем", — коментує гурт.

Івія, Зелінь Світу — Тотемне

Інді-поп-трек, в якому інді-попу найменше з усього. Мелодійні приспіви виринають з ембієнтових ландшафтів, а щільний бас створює враження, ніби трек лунає під склепіннями закинутого храму або давньої печери.

Vøvk, Johannes Persson — Promin

Гурт Vøvk повертається з дворічної паузи з неочікуваним та поважним фітом — на Promin до українців приєднався Йоганнес Перссон — фронтмен культового шведського колективу Cult of Luna. Разом із піснею гурт презентує відео-візуалайзер натхненний фантастичними декораціями піонера кінематографії Жоржа Мельє.

Daryna Panas, Volyn Field — Там на Йордані

Старовинна колядка, яку виконавиця почула від свої прабабусі, довнена глибоким та ненав'язливим ембієнтом. Завдяки цьому навіть студійний запис звучить так, ніби в навушники, окрім самої пісні, подається повітря з тих сіл, хатин та полів, де пісню виконували з давніх давен. Також у пісні можна почути уривок із твору Григорія Сковороди, що розкриває ідею двох "крил щастя" — премудрості та доброчесності як умов повноцінного людського буття.

Gunna Chorna — Маніфест

Gunna Chorna маніфестує фінансовий успіх та матеріальний добробут. Адже насамперед, аби стати багатою, треба мислити як багатійка.

Grisana - Femina Magna

Grisana перевтілюється у нову себе та перераховує усіх своїх родичів з Олімпу. Вивертаючи класичну міфологію навзнак, вона створює свою і стає за трибуну у білому костюмі, хутрі та з кам'яним поглядом.

Худбудинок — Rehabilitacja

Харківський художник Тіма Швейкін, відомий слухачу за проєктом Cruel Blu, випускає меланхолійний реп-трек під іншим монікером. Тут індустріальні біти доповнюються саксофоном та текстом про ментальне здоров'я, де знаходиться місце приємним словам про творчість Earl Sweatshirt.

Maria Lui Quintet — Shche myt

У своєму першому українськомовному синглі Maria Lui Quintet поєднують жанри у спектрі від соулу до інді-року. Окрім самої Maria Lui, атмосферу пісні задає зірковий склад джазових музикантів — Олександр Явдик (барабани), Ігор Войцехівський (гітара), Євгеній Дубовик (клавіші) та Стас Дяченко (бас).

Невтома, Otzheman — Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Юнацький максималізм та агресія — здорова відповідь на виклики життя. Проте, як і з будь-якими іншими засобами, з ними треба вміти не переборщити. Або якщо і переборщити, то зробити це так, як Невтома та Otzheman на своєму терапевтичному треку.

Makovei — Коню, мій коню

Серед виеликого масиву музичних проєктів, які працюють зі спадщиною, рідко можна зустріти такі, які б географічно походили з Бесарабії та фіксували її регіноальну ідентичність. Але проєкт Олександри Тарас-Маковей та Павла Віта впевнено займає цю нішу. Майбутній мініальбом дуету буде присвячений історії роду Маковеїв, а перший трек Олександра створювала ще за участі свого дідуся, якого не стало 6 років тому. Кавал, тілінка та окарина зустрічаються з енергійними бітами, створюючи яскраве, атмосферне звучання.

Більше

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції