Американський фестиваль незалежного кіно "Санденс" оголосив переможців

.

3 лютого американський фестиваль незалежного кіно Sundance оголосив переможців. За шість днів роботи кінофестивалю онлайн глядачі встигли подивитися 73 повнометражних фільми та 50 короткометражних. Загалом журі різних конкурсів вручили 31 приз – повідомляється на сайті кінофестивалю.

Тріумфатором став фільм про дівчинку-співачку Рубі з родини глухонімих людей. "Кода" (Coda) отримала гран-прі, нагороди за найкращу режисуру та акторський склад, а також приз глядацьких симпатій. Цю картину за $ 25 млн придбав стрімінговий сервіс Apple TV + на четвертий день роботи фестивалю.

"Кода".

Гран-прі серед іноземних фільмів отримала стрічка "Вулик" (Hive). Чоловік головної героїні пропав безвісти під час війни в Косово. Щоб прогодувати сім'ю, вона починає невеликий бізнес, але патріархальне суспільство виступає проти. Фільм також був відзначений за режисуру та отримав приз глядацьких симпатій у своїй категорії.

"Вулик".

Переможцем конкурсу американського документального кіно став фільм "Літо душі (... або коли революцію не можна було транслювати по телебаченню)" (Summer of Soul (... Or, When The Revolution Could Not Be Televised)). У картині показані рідкісні архівні кадри музичного фестивалю в Гарлемі, присвяченого афроамериканській культури, який проходив паралельно з Вудстоком.

"Літо душі".

Найкращим світовим документальним фільмом стала "Втеча" (Flee) – анімаційна стрічка про афганського біженця в Данії, якому протягом 20 років доводилося ховатися від влади.

Читайте також

Крістофер Нолан, Джуд Лоу та інші заявили британському уряду, що кіно стоїть "на межі прірви"

Фільм про війну на Донбасі увійшов до шкільної програми Данії

Disney обмежив доступ до мультфільмів "Пітер Пен" і "Дамбо" через образливі стереотипи