Перейти до основного змісту

Мстислав Чернов на Каннському кінофестивалі подякував військовим за можливість представити фільм

Євген Малолєтка і Мстислав Чернов біля Андріївки. AP/Frontline

Фільм Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки" (2025) показали в межах "Дня України" на відкритті Каннського кінофестивалю 13 травня.

Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

Стрічка стала останньою в межах спецпоказів "День України". У кінотеатрі був режисер "2000 метрів до Андріївки" Мстислав Чернов, який і представив фільм. У своїй промові оскароносний режисер подякував за можливість презентації українським військовим.

"Для мене честь представляти Україну разом з талановитими українськими та французькими режисерами на Каннському фестивалі. В ці дні, коли йдуть переговори про мир, про майбутнє України, про її землю, мені хотілося б, щоб світ пам'ятав, що кожний метр, кожний клаптик цієї землі — це чиясь кров та життя. Про це і є фільм «2000 метрів до Андріївки». Про землю і про воїнів, які її захищають. Про тих, що полягли, і тих які продовжують битися", — розповів Чернов.
Мстислав Чернов на червоній доріжці Каннського кінофестивалю. Надано командою фільму Мстислава Чернова

Мстислав Чернов презентує стрічку в Палаці фестивалів у Salle Bazin. Надано командою фільму Мстислава Чернова

Фільм розповідає про завдання одного українського взводу 3ОШБр: подолати добре укріплений кілометр лісу, щоб звільнити стратегічно важливе село від російських військ. Журналіст супроводжує їх, але чим далі вони просуваються зруйнованою батьківщиною — тим більше усвідомлюють, що ця війна може ніколи не закінчитися.

Знімати фільм почали у вересні 2023 року, а вся робота зайняла майже півтора року. Крім Чернова над стрічкою працювали фотограф Олександр Бабенко та продюсерки Мішель Мізнер і Рейні Аронсон-Рат.

Монтажем також займалася Мізнер. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії "Греммі" композитор і музичний продюсер Сем Слейтер ("Чорнобиль", "Джокер").

Як попередня стрічка режисера, "2000 метрів до Андріївки" є частиною співпраці між Frontline та Associated Press, яка досліджує російську війну проти України.

Старша віцепрезидентка і виконавча редакторка Associated Press Джулі Пейс розповідає, що "2000 метрів до Андріївки" представляють неупереджений погляд на війну, яка триває в Україні, "показуючи реальність того, що відбувається на місцях".

Стрічка є другою повнометражною для Чернова. Фільм вже отримав приз за найкращу режисерську роботу на американському фестивалі Sundance, став одним із переможців на Копенгагенському міжнародному фестивалі документального кіно CPH:DOX, а також його відзначили спеціальним показом на фестивалі Hot Docs у Торонто.

Що відомо про спецпокази "День Укрраїни" на Каннському кінофестивалі

У перший день (13 травня) провели програму спецпоказів "День України" — її присвятили російсько-українській війні. За словами організаторів, таке відкриття Каннського кінофестивалю є "нагадуванням про прагнення художників, авторів і журналістів розповісти історію цього конфлікту в серці Європи, який вже 3 роки впливає на український народ і світ".

Організатори зауважують, що ця програма спецпоказів демонструє прихильність Каннського кінофестивалю до України і її викликів на тлі російської агресії, проблем майбутнього крізь кіномистецтво.

Програму організувала мерія міста Канни, France Télévisions, Brut та Каннський фестиваль. "День України" відбувся в Палаці фестивалів у Salle Bazin. Усього показали три стрічки, які, на думку організаторів, дають можливість зануритися в розуміння вторгнення Росії в Україну:

  • Фільм "Зеленський" (2025 року) Іва Джуланда, Лізи Вапне, Аріан Шемен;
  • Notre Guerre ("Нашу війну") Бернара-Анрі Леві;
  • "2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції