Міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде у Києві з 6 по 13 червня. Програма "Docu/Коротко" складається з 15 стрічок із 14 країн світу. Окремо представили тему цьогорічного фестивалю та стрічку-відкриття.
Список оприлюднили на сайті кінофестивалю.
Директорка комунікаційного департаменту Дар'я Аверченко зазначила, що з особливою теплотою ставиться до конкурсу короткого метру, оскільки "він сповнений унікальної, нестримної енергії".
Вона додала, що цьогоріч вдалося зібрати фільми від тих авторів і авторок, які не бояться експериментувати, ставити виклик собі й розбиратися в складних темах із гумором. Аверченко також відзначила, що цьогоріч у конкурсі представлено два українські фільми: вже відомого режисера Антоніо Лукіча та дебютантки Дар'ї Пенькової.
До короткометражного конкурсу увійшли:
- "У серці долини — спів", режисер Натан Феґан (Ірландія);
- "Пил — це кит, це сонячне світло", режисерка Марія Касас Кастільйо (Бельгія);
- "Звістка від них", режисер Маріано Шондорфф (Іспанія);
- "Adidas керує реальністю", режисери Ігор Вамос і Кейл Оріон Троїсі (США);
- "Субмарина", режисерка Олівія Закшевська (Польща);
- "Дика дівчина з містечка Брашвалі", режисер Гетер Кассано (США);
- "Як пройшли мої літні канікули?", режисер Антоніо Лукіч (Україна);
- "Ланавару", режисер Анхелло Фаччіні Руеда (Колумбія, Мексика, США);
- "Розчаклування", режисерка Жанаїна Ваґнер (Бразилія);
- "Плин стійкості", режисер/ка Пранамі Коч (Індія);
- "Де мій бронік?", режисерка Дарʼя Пенькова (Україна);
- "Бездоганна граматика", режисерка. Андреа Сувіто (Угорщина, Португалія, Бельгія);
- "Ми є на мапі", режисер Сантьяго Родрігес Карденас (Колумбія);
- "Мама Мікра", режисери Ребекка Бльохер і Фредерік Шульд (Німеччина);
- "Будинок біля річки", режисер Адрієн Шармо (Франція).
Тематика фестивалю Docudays UA у 2025 році
Міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку в Києві. Його мета — сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини.
Тема цьогорічного фестивалю — "Рідкісний ресурс". Організатори зазначають, що вона виникла з асоціацій і роздумів щодо угоди про рідкісноземельні метали: "У нас і справді є, що викопати. А ще у нас є унікальні чорноземи. А також є ресурси, які не викопаєш, але вони не менш цінні за метали".
Саме тому фільмом — відкриттям фестивалю стане стрічка "Санаторій" ірландського режисера Гара О'Рурка: "І вже у стрічці ми побачимо, що рідкісні ресурси України — це також наші громадян(к)и, медики/-ині, які під обстрілами лікують і повертають до життя людей".
Також до тематичної програми увійдуть фільми:
- "Американська пастораль" Убері Едлер;
- "Оаза" Тамари Урібе та Феліпе Моргадо;
- "Країна паперів" Маріон Бое;
- "Лагуна воїна" Пабло Альвареса-Меси.
"Цьогоріч ми звернулись до естетики народного наїву. Художників і художниць, що захоплюються красою наших природних багатств, бачать їх і не можуть втриматись, щоб не малювати. Він і про щирість, і про неповторну культуру народу, повноту життя і кольорів, і про нашу суб’єктність також. Ми запросили до співпраці художника Олександра Грехова. Скатертина, кавун, хлібина, букет — це зізнання в любові до рідної землі, її родючості, творчої енергії людей, які тут живуть. Скриня з рідкісноземельними мінералами — елемент із новітньої історії, який може стати символом нашого успіху та гарантій безпеки", — коментує Роман Бондарчук, артдиректор Docudays UA.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media