Перейти до основного змісту

Окупанти знесли та вивезли вагончик, де жив ветеран кримськотатарського руху Рустем Усеїнов — Кримська солідарність

Вагончик, де жив Рустем Усеїнов знесли 20 лютого. "Кримська солідарність"

Окупанти у Криму 20 березня демонтували і вивезли вагончик, де після знесення будинку жив ветеран руху кримських татар Рустем Усеїнов.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив "Кримську солідарність".

Зранку до нього приїхали 15 осіб, зокрема представники окупаційної поліції, співробітник ФСБ, "голова адміністрації" села Морське (кримськотатарська назва — К'апсихор) та один із "депутатів міськради" Судака.

"Оточення, як зазвичай силовики роблять, як такого не було. Приїхали, стали біля вагончика, і спершу відбувся діалог: "Забирай свої речі, ми відвеземо вагончик". Можна сказати, що вони вмовляли мене, щоб я забрав свої речі. Ми стояли і сперечалися. У результаті приїхав евакуатор із краном, завантажив вагончик і вивіз", — розповів Рустем Усеїнов.

Він додав, що там у нього залишилися всі особисті речі, зокрема пігулки, які повинен вживати щодня. Документів на конфіскацію вагончика окупаційна влада та силовики не залишили. Усеїнов пояснив, що близько півтора-двох місяців тому, повернувшись додому, помітив на дверях оголошення, що вагончик "встановлений незаконно і його треба прибрати".

"Я зателефонував за номером, розмовляв із фахівцем. Це нова людина, яка не розуміла ситуації. Я йому розповів, що після розвалу мого будинку я живу у цьому вагончику. Він сказав, що розбереться у ситуації та подумає. Ось з того часу минув час, і сьогодні вранці вони приїхали", — розповів Рустем Усеїнов.

Рустем Усеїнов каже, що надалі житиме на своїй ділянці: у нього залишилося кілька піддонів, на яких стояли будматеріали, на них планує поставити туристичний намет.

"Зараз поїду магазинами, шукатиму у продажу намет і буду в ньому жити. Адже я вже жив у наметі два роки відразу, як будинок знесли. По-перше, мені нема куди йти. По-друге, це стародавнє село, місце моїх предків. Село нашого понад дві тисячі років історії. Тут жили мої діди, прадіди, прапрапрадіди. За дві тисячі років скільки поколінь змінилося! І всі мої тут мешкали. Тож питань немає. Я залишаюся тут", — сказав він.

Рустем Усеїнов будував будинок у селі Морське і не встиг документально оформити його після приходу Росії до Криму 2014 року. Окупаційна влада вважала житло самобудом. І хоча 2021 року Усеїнов подав апеляцію на відповідне рішення суду, будинок все одно знесли. "Кримській солідарності" чоловік пояснив, що під час знесення влада показала йому постанову суду, яка не набула юридичної сили.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції