Перейти до основного змісту

В Росії суд розглянув позов політв'язня Ремзі Бекірова стосовно порушення його прав під час етапування

Ремзі Бекіров. Фото: Олександра Єфименко

В Росії Абаканський міський суд Хакасії розглянув позов цивільного журналіста Ремзі Бекірова спрямований до Управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Красноярського краю. Політв'язень заявив, що під час етапування до колонії були порушені його права.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомив юрист Назім Шейхмамбетов.

Правозахисник заявив, що під час етапування політв'язень та інші засуджені піддавався постійному спостереженню з боку співробітників ФСВП, коли вони ходили до вбиральні.

"Дії наглядачів не є чимось нормальним для будь-якої людини — релігійної чи ні, вільної чи засудженої. Конституція РФ гарантує кожній людині, що її гідність за жодних обставин не може бути применшена, обмежена будь-яким чином. Цю думку ми донесли до суду. Але результатів не знаємо, тому що через зайнятість приміщення у Залізничному суді Сімферополя, де я був по ВКС, перервали трансляцію з Абаканом", — розповів Шейхмамбетов.

Він додав, що незабаром повинен отримати рішення суду. Крім того, під час засідання сторона захисту заявила про клопотання з вимогою до суду звернутися до Конституційного суду для роз'яснення: чи правомірні були дії співробітників ФСВП.

Проте представник відомства у своїх запереченнях зазначив, що співробітники "діяли відповідно до положень та інструкцій, які мають гриф "для службового користування".

Що відомо про Ремзі Бекірова

Ремзі Бекіров — громадянський журналіст, який вів онлайн-трансляції обшуків і судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму. Він є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім'ям кримських політв'язнів. Має трьох неповнолітніх дітей.

27 березня 2019 року у Криму пройшли масові обшуки. Слідчі дії проводилися в Кам'янці, Строганівці, Білому — селищах у передмісті Сімферополя, де живуть переважно кримські татари. Співробітники ФСБ РФ затримали тоді двадцять людей. Ще трьох затримали у Ростові-на-Дону за кілька днів, трьох оголосили у розшук. Пізніше у цій справі затримали ще двоє кримських татар.

25 кримськотатарських громадських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір". Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об’єднання "Кримська солідарність". Шабана Умерова, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова та Раїма Айвазова звинувачували за частиною 1 статті 205.5 КК РФ про організацію діяльності терористичної організації.

10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив правозахисника Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.

У липні 2024 року Бекірова вивезли з в'язниці №2 Єнісейська Красноярського краю РФ. До цього йому відмовляли в переведенні в колонію ближче до Криму, а саме у Ростовській області РФ. Оскаржити місце етапу нібито можна лише після того, як ув'язненого етапують.

Кримський політв'язень намагався домогтися, щоб йому зарахували термін етапування до тюремного терміну - так він міг би опинитися в колонії вже в березні 2024 року. Але 2-й Східний окружний військовий суд Чити, до якого Бекіров адресував позов, відповіді не надіслав, а рішення про перерахунок терміну не ухвалив. Тому кримський татарин провів у в'язниці довше встановленого терміну.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції