Перейти до основного змісту

Політв'язня Руслана Месутова перевели з колонії у лікарню через проблеми з серцем

Політв'язня Руслана Месутова 11 березня перевели з виправної колонії №1 Якутська до лікарні у селищі Табага. Він непритомнів і повідомляв про проблеми з серцем.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" розповіли сестри політв'язня.

В колонію засудженого до 18 років позбавлення волі за членство в релігійній громаді "Алушта" Месутова етапували торік у листопаді. Одразу після етапу помістили в штрафний ізолятор (ШІЗО) і майже з нього не виводили, повідомляє організація.

"Покарання призначали через те, що Месутов нібито заснув за столом, питав час, перекрикуючись з іншими засудженими. Після ШІЗО кримського татарина помістили у приміщення камерного типу та єдине приміщення камерного типу. Тільки тоді він єдиний раз зміг купити їжу у в'язничному магазині", — йдеться у повідомленні.

Ще на свободі чоловік мав проблеми зі здоров'ям, зокрема із хребтом. А у Липецькій в'язниці, ще до етапу в колонію, медики діагностували у нього хронічний гепатит С.

"У колонії з гепатитом теж нічого не роблять. У ШІЗО він почав непритомніти. Потім ми отримали листа, що у нього загострилися проблеми з хребтом. Він боявся навіть на прогулянку виходити, щоби не застудити", — розповіли сестри Месутова.

У лікарні кримського татарина обіцяють протримати 21 день. За даними родичів, його вивезли туди лише через проблеми із серцем: артеріальну гіпертензію і часті непритомності. В колонії №1 у нього також брали кров на аналіз, але не говорили, навіщо. Коли Месутов відмовився від забору крові, відправили ще на 15 діб у ШІЗО, додають родички. Чому у Руслана Месутова болить спина, також не відомо, лікарі діагноз не встановили, але родині дозволили відправити посилкою спеціальний медичний корсет.

"Після етапу у нього відібрали всі особисті речі, включаючи ліки та тонометр. Наглядачі приносили в камеру тільки ручку і листок, щоб він написав лист у відповідь сім'ї", — йдеться у повідомленні "Кримської солідарності".

Родички додали, що зараз юристи підготували позов до суду про переведення Руслана Месутова до колонії, що розташована ближче до дому. Проте відповіді від суду поки не отримали.

Що відомо про Руслана Месутова

Месутов був одним із засновників мусульманської релігійної громади в Алушті та працював охоронцем у мечеті. Також займався громадською діяльністю, організовував мусульманські свята, допомагав із похованням, проводив молебні.

10 червня 2019 року в Криму в Алушті затримали чотирьох кримських татар — Руслана Нагаєва та Ельдара Кантімірова, у селі Малий Маяк— Руслана Месутова, у селі Ізобільне — Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади "Алушта".

Кримського татарина звинуватили в організації діяльності терористичної організації (частина 1 статті 205.5 КК РФ) і приготуванні до насильницького захоплення влади (частина 1 статті 30 і стаття 278 КК РФ). 2021 року його засудили до 18 років позбавлення волі.

Члена релігійної громади "Алушта" Руслана Месутова заарештували за два тижні до судового засідання, на якому мали розглядати позов «Алушти». Позов було подано через те, що громаді, головою якої був Ленур Халілов, у користування розпорядженням Ради міністрів було передано міську мечеть. Це сталося ще 1994 року. Пізніше, без скасування акта про передачу, мечеть була передана Духовному управлінню мусульман Криму (ДУМК).

Зацікавленими особами у цій справі виступали Мінмайна Криму, ДУМК і держкомітет у справах національності та релігії.

2 роки потому 16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд в особі Романа Сапрунова виніс вирок фігурантам алуштинської групи " у справі Хізб ут-Тахрір". Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова і Ленура Халілова засудили до 13, 12 і 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням у тероризмі.

Пізніше Апеляційний військовий суд у Власісі Московської області не задовольнив апеляційні скарги захисників фігурантів алуштинської групи " у справі Хізб ут-Тахрір" і залишив вирок чинним.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції