В окупованому Криму продовжуються репресії проти місцевих жителів за критику російської армії та підтримку України. Окупаційні "суди" виносять вироки, включно зі штрафами, тюремними термінами та арештами за коментарі в соцмережах, підтримку України та підозру в "шпигунстві".
Суспільне Крим підготувало огляд незаконних затримань і вироків, винесених мешканцям півострова за минулий тиждень.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Севастополь: штраф за коментарі в чаті
Окупаційний "суд" у Севастополі оштрафував 43-річного працівника місцевої будівельної фірми на 40 тисяч рублів (17 120 грн) за так звану "дискредитацію" російської армії. За даними окупаційної поліції, чоловік у приватному чаті в соціальних мережах залишив коментарі, що "підривали авторитет" російської влади. Його дописи виявили силовики, а "Ленінський суд" Севастополя визнав чоловіка винним та призначив штраф.
"За рішенням Ленінського районного суду чоловікові призначено покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 40 тисяч рублів", — повідомила окупаційна поліція Севастополя.
Севастополь: 5 років колонії за "співпрацю з українськими спецслужбами"
Місцеву мешканку Севастополя засудили до 5,3 років виправної колонії загального режиму, звинувативши її в "конфіденційному співробітництві" з українськими спецслужбами. Окупаційне управління ФСБ заявило, що жінка через Telegram встановила контакт із представниками українських спецслужб та передавала їм дані про російські військові об’єкти в Севастополі. Крім основного терміну ув’язнення, окупаційний суд додав їй ще рік обмеження волі після відбуття покарання.
"Громадянка РФ через месенджер Telegrаm ініціативно встановила контакт із представниками спецслужб України та, діючи за їхнім завданням, збирала і передавала відомості про діяльність Збройних сил Російської Федерації на території Севастополя", — стверджують у пресслужбі окупаційного управління ФСБ по Чорноморському флоту.
Феодосійський район: штраф за коментарі у "ВКонтакте"
Окупаційний "Совєтський районний суд" оштрафував 50-річного мешканця села Киянли (Іллічеве) Феодосійського району на 50 тисяч рублів (15 тисяч грн). За версією "слідства", чоловік залишав коментарі у соцмережі "ВКонтакте", які нібито "дискредитували" російську армію. Окупаційні силовики ретельно моніторять соцмережі в Криму, шукаючи навіть найменші прояви антиросійських висловлювань.
Севастополь: 14 років колонії за "шпигунство"
Окупаційний "суд" у Севастополі засудив громадянина іншої країни до 14 років колонії суворого режиму за звинуваченням у "шпигунстві". ФСБ заявила, що 43-річний чоловік через Telegram нібито співпрацював з ГУР МО України та передавав дані про місця дислокації російських військових і техніки для "подальшого вогневого ураження". За версією окупантів, чоловік отримував винагороду у криптовалюті, а затримали його під час фотофіксації військового об’єкта.
Сімферополь: "справа" про "замах на Аксьонова" передана до суду
Російські окупанти заявили, що передали до "суду" справу Володимира Ананьєва, Володимира Боднара та Оксани Шевченко, яких звинувачують у "підготовці замаху" на кримського колаборанта Сергія Аксьонова. За версією ФСБ, українські громадяни стежили за маршрутами Аксьонова та планували підірвати його автомобіль. Їх затримали у лютому 2024 року, а Ананьєву пізніше висунули додаткове звинувачення у "пособництві теракту". Розгляд справи відбудеться в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону.
"Із Запорізької області на автомобілі Боднар перевіз радіокерований вибуховий пристрій, передавач і приймач, які планували використати для вибуху автомобіля Аксьонова", — заявили у російській прокуратурі.
Крим: арешти за коментарі та українську символіку
Крім гучних справ, окупанти продовжують переслідувати кримчан за будь-які прояви підтримки України. В Армянську затримали 74-річного чоловіка, який у соцмережах "чекав на повернення ЗСУ". Жінку заарештували за "дискредитацію армії" та публікацію української символіки у "ВКонтакте". Проти обох складено протоколи, матеріали передані до окупаційного "суду".
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав Росію винною у системному придушенні свободи слова та переслідуванні людей за критику війни проти України. Суд окремо наголосив, що всі "вироки" окупаційних судів у Криму є незаконними.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook