В окупованому Криму триває активний спротив російському режиму. Окупаційна адміністрація переслідує кримчан за будь-які прояви української та кримськотатарської ідентичності, а також за критику російської агресії.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим у постійній рубриці #рух_спротиву.
Зафіксовані нові випадки переслідувань за критику окупаційної влади:
- У Севастополі місцевого жителя оштрафували на 40 тисяч рублів (17 120 грн) за негативні висловлювання про дії російської армії у чаті.
- 39-річного жителя Яни Капу затримали за підтримку ЗСУ в соцмережах, змусили записати вибачення на камеру, передали справу до незаконного "суду".
- У Керчі 50-річного чоловіка покарали за критику окупаційної влади. Його змусили вибачатися на відео та склали протокол.
- Жительку Севастополя засудили до 5 років колонії за нібито передачу інформації про російських військових розвідці України.
- Мешканця Севастополя, який повернувся з Іспанії для продажу майна, окупанти звинуватили у "державній зраді" та засудили до 12 років ув’язнення.
Активісти "Атеш" фіксують військові об’єкти та переміщення палива Керченським мостом, а також повідомляють про виведення російських зенітно-ракетних підрозділів з півострова. Учасники "Жовтої Стрічки" знищують пропагандистські матеріали та поширюють патріотичну символіку у ключових містах Криму. "Зла Мавка" документує злочини окупантів та прикрашає міста українськими символами.
Станом на 13 лютого російська окупаційна адміністрація незаконно утримує 221 людину, серед яких 134 кримських татар. Вони звинувачені у сфабрикованих злочинах, таких як "екстремізм" та "державна зрада". За січень 2025 року за "дискредитацію збройних сил РФ" у Криму відкрили 1203 адміністративні провадження. Загальна сума штрафів досягла 34,15 млн рублів.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook