Перейти до основного змісту

Всі країни Чорноморського регіону стурбовані наслідками затоплення танкерів в Керченській протоці — Міндовкілля України

Міністерка захисту довкілля України Світлана Гринчук повідомила, що внаслідок аварії в Керченській протоці з двома російськими танкерами "Волганефть" 15 грудня на південному узбережжі окупованого Криму фіксують постраждалих та загиблих від мазуту птахів. Таким забрудненням моря також стурбовані всі країни Чорноморського регіону.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це вона повідомила в етері "Суспільне. Студія" 2 січня.

За даними міністерки, зафіксовані постраждалі птахи у мазуті, особливо біля міст Коктебель, Алушта, Гурзуф. Також є повідомлення про загиблих птахів і про те, що доходить мазут до узбережжя. Міндовкілля продовжує стежити за ситуацією.

"Проводимо моніторинг, проводимо спільні робочі зустрічі щотижневі з нашими колегами Болгарії, Румунії. З міністрами проводили окрему зустріч, тому що не тільки Україну, а й всі країни Чорноморського регіону дуже турбує ситуація, що склалася. Тим більше, що це не вперше вже. Була схожа ситуація в 2011 році. Цього разу кількість мазуту набагато більша, яка потрапила в море. Тому будемо й надалі слідкувати, моніторити", — наголосила Гринчук.

Міністерка захисту довкілля зауважила, що Росія нехтує екологічними питаннями, питаннями захисту довкілля, міжнародними нормами, і це призводить до "таких катастрофічних наслідків для довкілля".

Вона додала, що загалом понад 3 трильйони гривень нарахували збитки для довкілля з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Також відомство зафіксувало понад 7 100 випадків злочинів проти навколишнього середовища. Зокрема, це забруднення ґрунтів, замінування, пошкодження та знищення заповідників, забруднення повітря.

Нагадаємо, в Росії відзвітували, що завершили обстеження частин затонулих у Керченській протоці 15 грудня танкерів "Волганефть 212" і "Волганефть 239". На це їм знадобилось 17 днів.

30 грудня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що у Чорному морі нафтова пляма розширюватиметься до 3 січня.

Водночас російська влада змогла ліквідувати менше 1% забруднення мазутом у Чорному морі, яке утворилося внаслідок аварії танкерів "Волгонефть", повідомляє російський екологічний проєкт "Прозорий світ".

Що відомо про аварію у Керченській протоці

Вранці, 15 грудня, поряд з Керченською протокою почали тонути два російські кораблі "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239". На борту одного судна перебувало 13 членів екіпажу, на борту іншого — 14.

Попередньо, причиною інциденту став шторм та ушкодження танкерів через негоду. На 15 грудня у тимчасово окупованому Криму оголосили штормове попередження через сильний вітер.

У результаті аварії загинув один моряк танкера "Волгонефть 212". Решта членів екіпажу госпіталізована з переохолодженням.

Аварія призвела до витоку більше 4 тисяч тонн мазуту в море. Greenpeace стверджує, що це може мати серйозні наслідки для екології.

Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко зазначив, що судна непридатні до виходу в море, адже є річковими і при цьому дуже старими — 1951 та 1955 років випуску.

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ці два танкери, які фактично є суднами військового класу, вийшли в море, не дотримавшись вимог судноплавства.

16 грудня МНС Росії повідомило, що екіпаж танкера "Волгонефти 239" евакуювали.

Міндовкілля заявило, що витік мазуту внаслідок аварії двох російських танкерів "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239" 15 грудня загрожує "катастрофічними наслідками" для екосистеми Чорного моря.

Біолог, голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський назвав цю аварію в коментарі Суспільному Крим "наймасштабнішою екологічною катастрофою сторіччя".

17 грудня в районі порту Кавказ у Чорному морі капітан танкера "Волгонефть-109" подав сигнал лиха через порушення герметичності одного з вантажних танків. Це вже третій випадок з танкерами "Волгонефть", що перевозять мазут.

19 грудня капітана танкера "Волгонефть-212", обвинуваченого в порушенні правил безпеки руху та експлуатації морського транспорту, що призвело до загибелі члена екіпажу, заарештували на два місяці — до 17 лютого. Капітану "Волгонефть-239" суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на той самий термін.

20 грудня Greenpeace повідомив, що приблизно 65 км² від Анапи до Кримського мосту забруднені мазутом, що витікає з одного із затонулих танкерів "Волгонефть". Екологи попереджають про можливе розширення масштабів катастрофи.

Водночас 20 грудня у Керченській протоці судно "Gam Express", яке ходить під прапором Гвінеї-Бісау, звернулося по допомогу, подавши сигнал лиха.

21 грудня окупаційна влада Керчі оголосили режим надзвичайної ситуації муніципального характеру через виявлений мазут на пляжах міста.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції