Правозахисні організації закликали підтримати громадян України, які наразі перебувають у тимчасовій окупації РФ. Вони також закликали державу вжити конкретних заходів розбудови зв’язків із українцями на ТОТТимчасово окуповані території Текст підписали 8 правозахисних організацій.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це 13 грудня повідомляє Центр прав людини ZMINA.
"АР Крим, частина територій Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей тривалий час окуповані країною-агресоркою. Водночас на цих територіях України продовжують жити українські громадяни, які в умовах окупації щодня демонструють стійкість і віру у звільнення", — йдеться у повідомленні.
Правозахисники наголошують "на важливості дій держави, спрямованих на забезпечення та підтримку національної єдності українського суспільства".
"Держава надалі повинна працювати над посиленням підтримки зв’язків із тими громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях", — наголошують правозахисники.
Також опубліковані рекомендації для держави задля підтримки людей в окупації, а саме:
- в уряді України має бути визначений орган, відповідальний за формування та реалізацію державної політики щодо ТОТ, підтримки та реінтеграції жителів. Ця інституція повинна мати всі необхідні ресурси (людські, матеріальні тощо) для реалізації свого функціоналу;
- мають бути розроблені та впроваджені програми підтримки для дітей і молоді, які виїздять із ТОТ, така підтримка має охоплювати сприяння в оформленні паспортних документів, забезпечення тимчасового проживання, здобуття освіти, надання психологічної допомоги, фінансової підтримки тощо;
- мають бути розроблені механізми використання інформації з документів, виданих окупаційними органами влади, для уникнення негативних наслідків для цивільного населення та можливості забезпечення їх прав на підконтрольній території України. Насамперед йдеться про необхідність запровадження позасудових процедур використання інформації з актів цивільного стану, медичних документів, документів про право власності тощо;
- державна політика щодо внутрішньо переміщених осіб має залишатися послідовною, передбачуваною та повинна містити реальні заходи підтримки, що базуються на оцінці потреб ВПО.
"Українське суспільство має підтримувати стійкість українських людей в окупації та надавати нашим громадянам всебічну підтримку. Голос нашої держави має бути потужнішим за пропаганду РФ. Наше право на суверенні території України лише міцнішає, коли на цих територіях на нас чекають громадяни України", — підсумували правозахисники.
Текст підписали Центр прав людини ZMINA, БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, БФ “Право на захист”, БФ “Схід SOS”, ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, ГО “Крим SOS”, ГО “Донбас SOS”, Кримська правозахисна група.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook