Перейти до основного змісту

В Туреччині презентували книгу про вимушену міграцію кримських татар

Презентація книжки "Одного разу в Добруджі: переміщення кримських татар між двома світовими війнами". Фонд культури та солідарності кримських татар Туреччини

В Анкарі в Туреччині презентували книгу-дослідження "Одного разу в Добруджі: переміщення кримських татар між двома світовими війнами". Її присвятили вимушеній еміграції кримськотатарського народу за зазначений у назві період історії.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила діаспорська організація кримських татар — Фонд культури та солідарності кримських татар Туреччини 2 листопада.

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що в книзі описані тисячі історій кримськотатарської діаспори, що проживає по всьому світу.

За його словами, у творі зустрічаються історичні паралелі із сьогоденням.

"Те ж саме сталося, коли росіяни прийшли до Криму 200 років тому, чи не так?... Те саме повторилося сьогодні, коли вони прийшли в Україну з війною та зброєю. Причина цих повторів у тому, що, на жаль, корінь зла не покараний", — зауважив дипломат.

Боднар зазначив, що частина кримськотатарських товариств, що утворилися в Румунії між двома світовими війнами, продовжили свою діяльність в Туреччині. Там зараз проживає одна з найбільших кримськотатарських громад.

Як передає "Укрінформ" 5 листопада, голова Кримського фонду Тунчер Калкай розповів під час презентації книги, що після захоплення Кримського ханства Росією в 1783 році почалися масові міграції, які тривали понад століття. Тоді кримські татари були розселені в різних регіонах Османської імперії.

"Попри всі складнощі, вони зуміли зберегти свою ідентичність і культуру", – наголосив Калкай.

Крім того, Боднар анонсував, що незабаром у Литві видадуть книгу про проживання кримських татар у цій країні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції