Перейти до основного змісту

Заходив у порти Криму: затримане у порту України іноземне судно передали у державну власність

Україна конфіскувала суховантаж USKO MFU під прапором Камеруну, який затримали разом з капітаном в Одеській області в липні цьогоріч. Він незаконно заходив у порти окупованого Криму для здійснення комерційної діяльності.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у Telegram 9 жовтня.

Суд постановив передати судно у власність української держави.

"Його капітана звинувачують у порушенні порядку в’їзду на окуповані території з метою завдання шкоди державним інтересам, адже будь-які операції у портах Криму чи Азовського моря порушують міжнародні норми та законодавство України", — додали у ДПСУ.

Що відомо про судно USKO MFU та його затримання у порту України

Офіс генпрокурора України повідомляв, що у жовтні 2023 року іноземний громадянин, керуючи судном USKO MFU під прапором Камеруну, незаконно зайшов до закритого Україною Севастопольського морського торговельного порту та завантажив понад 3 тисячі тонн агропродукції, призначеної для турецької компанії.

Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України, за що загрожує до 5 років ув'язнення.

У липні 2024 року судно USKO MFU затримали в акваторії порту Рені Одеської області. На нього наклали арешт та передали в управління АРМА. Іншому капітанові судна, який у червні 2024 року керував ним під час заходу та виходу з порту міста Севастополя, теж повідомили про підозру за ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України.

У Службі безпеки раніше повідомляли, що впродовж 2023-2024 років судно неодноразово пришвартовувалось до морського порту Севастополя, а потім транспортувало вантаж до Близького Сходу для продажу на користь Росії.

Співробітник Головного управління СБУ в АР Крим, який брав участь у спецоперації із затримання цього судна разом з підрозділами морської охорони Держприкордонслужби, розповів Суспільне Крим, що вони готувалися до різних сценаріїв.

"Судно мало проходити по тим ділянкам Дунаю, які є внутрішніми водами України, тобто суверенною територією України, а отже існуватимуть правові та реальні можливості для його затримання", — зазначив він.

Зокрема, врахували, що екіпаж судна може проігнорувати законну вимогу зупинки та спробує покинути внутрішні води України, тобто фактично втекти. Саме це, каже оперативник СБУ, і намагався зробити капітан, коли дізнався про погоню. Втеча не вдалася, корабель правоохоронці зупинили, а екіпаж затримали.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції