Прокуратура автономії направила до суду справи двох українців, які добровільно зайняли посади в окупаційних органах на території Криму. Їх звинувачують у колабораційній діяльності, що передбачає до 10 років позбавлення волі.
Про це повідомила Прокуратура АР Крим та м. Севастополя у Telegram.
Один із обвинувачуваних очолює окупаційний департамент транспорту в Севастополі, інший — заступник голови так званої адміністрації Феодосії та головний архітектор міста. Їхні дії підпадають під статтю про колабораціонізмч. 5 ст. 111-1 КК України, що передбачає до 10 років ув’язнення.
За даними слідства, у 2023 році обвинувачені добровільно зайняли керівні посади в окупаційних адміністраціях на тимчасово окупованому півострові. Вони і зараз продовжують виконувати свої обов’язки, працюючи на окупаційну владу.
Спеціальні досудові розслідування щодо обох чиновників проводили слідчі Головного управління СБУ та Національної поліції в АР Крим та місті Севастополі. Прокуратура автономії активно працює над притягненням до відповідальності колаборантів, які співпрацюють з окупаційною владою на території Криму. На сьогодні до суду вже передано обвинувальні акти щодо 68 таких чиновників. Всі вони обіймають посади в окупаційних структурах на території півострова.
В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду — судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.