У Сімферопольському слідчому ізоляторі (СІЗО) примусово виводили ув’язнених для участі у незаконних "виборах" за окупаційних депутатів "парламенту Криму".
Про це повідомила юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Людмила Коротких у коментарі Суспільне Крим.
"У таких авторитарних країнах як Росія, такі установи завжди використовувалися для фальсифікацій виборів. Дуже зручний інструмент для того, щоб "намалювати" й ту явку, і результат, які їм треба — що нібито люди в ув'язненні проголосували так, як треба окупантам. Оскільки завжди доступ обмежений до цих територій, іноземних спостерігачів на цих "виборах" не було. А на таких дільницях доступ місцевих спостерігачів, яких вони нібито показують — їм теж доступ був обмежений", — зазначила вона.
Юристка пояснила, що окупанти використовують ув'язнених, щоб намалювати потрібну їм картинку. Ці люди зазнають тиску з боку "силовиків", тому під примусом можуть "проголосувати" як потрібно Росії.
Вона додала, що за IX Женевською Конвенцією про захист населення на окупованій території, держава-окупант має використовувати законодавство тієї країни, яку вона окупувала.
"Якби окупанти дуже хотіли провести законні легітимні вибори в Криму, вони мали це робити відповідно до виборчого кодексу України та інших нормативно-правових документів України... Коли територія знаходиться під окупацією, про жодні легітимні чи законні, відкриті вибори ми не можемо говорити. І ми розуміємо, що країна, яка не контролює територію, не може організувати там вибори. Тобто будь-які вибори на території Криму чи на іншій окупованій території України є законними, якщо вони відбуваються за законодавством України і це організовується владою України", — розповіла Коротких.
Вона також заявила, що у "муніципальних органах влади" Криму окупаційних керівників теж змушували йти на "вибори". Водночас неважливо за кого вони проголосують, головне — створити явку.
"Результат "виборів" вони й так малюють. Їм важливо показати явку, що люди беруть участь, залучені до цього процесу, бо це певним чином легітимізація окупаційної влади, для них це дуже важливо", — резюмувала юристка.
Будь-які "вибори" на окупованих територіях України є незаконними і не визнаються міжнародними організаціями. Росія робить це для того, щоб створити видимість, що нібито на окупованих територіях, зокрема, у Криму відбуваються певні політичні процеси, що мешканці півострова "беруть активну участь" у формуванні "місцевої влади".
Проведення виборчих процесів на окупованих територіях суперечить Женевській конвенції про захист цивільного населення під час війни. Зокрема, стаття 64 Конвенції дозволяє окупаційній владі впроваджувати певні норми лише для підтримання порядку та безпеки на окупованій території. Примусове голосування, яке не має жодного стосунку до безпеки, є прямим порушенням цієї статті.
Що відомо про "вибори" в Криму
Російська влада з 6 по 8 вересня проводить в Криму так званий "Єдиний день голосування". Таким чином окупанти намагаються обрати представників окупаційного парламенту та "місцевих рад". Світова спільнота та міжнародні інституції засудили дії РФ та закликали відмовитися від проведення "виборів". Проте Росія це проігнорувала.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook