На території музею-заповідника "Херсонес Таврійський" в окупованому Севастополі проросійська влада планує встановити бетонні укриття.
Про це повідомив перший заступник окупаційного губернатора Олексій Парікін, пише ForPost.
Наразі, за його словами, кількість встановлених об'єктів у місті наближається до 400, але до кінця цього тижня їх стане вже 576.
"Це все, що було намічено раніше. Однак зараз, додав губернатор Михайло Развожаєв, надходять звернення щодо встановлення укриттів у нових точках, де раніше їх ставити не збиралися" — йдеться у повідомленні.
Окупанти стверджують, що серед таких точок – музей-заповідник "Херсонес Таврійський".
Також у Севастополі продовжують роботу з обклеювання шкільних вікон броньованою плівкою. За словами Парікіна, зараз закуплено 13 тисяч кв. метрів такої плівки.
Нагадаємо, на початку серпня проросійський голова міста Михайло Развожаєв написав у своєму Telegram-каналі, що всього в окупованому Севастополі буде встановлено майже 600 укриттів. Вони розташовуватимуться на офіційних пляжах, у парках, скверах, а також на зупинках громадського транспорту, поряд з якими немає капітальних будівель для укриття при сигналі "Балістика!".
Що відомо про Херсонес Таврійський
Античне місто Херсонес Таврійський (в перекладі з давньої грецької – "місто Бога сонця Хора") розташоване на території Гераклівського півострова Крим. Це найбільша у світі пам'ятка Візантії.
Херсонес існував за 900 років до створення Східної Римської імперії. Він був зведений у VI ст. до н. е.
Це історичне місто було одним із локальних центрів еллінської цивілізації, яка зародилася в Північному Причорномор'ї, а згодом розповсюдилася в Малу Азію та Середземномор'я.
На базі Херсонеса Таврійського був створений перший в Україні археологічний парк. Він є об'єктом культурної спадщини України.
23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Після окупації Криму Росією збереження цілісності Херсонесу Таврійського стало неможливим. У 2015 році російська армія залила бетоном ділянку давньої садиби на мисі Херсонес. До теперішнього часу окупаційна влада постійно руйнує історичну пам'ятку та розграбовує її.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook