Так званий Бахчисарайський районний суд у Криму відмовив політв'язню Марлену Асанову в переведенні з виправної колонії №7 у селищі Соснівка Республіки Мордовія. Засуджений на 19 років позбавлення волі цивільний журналіст і колишній підприємець хотів перевестись до колонії, яка ближче до Криму, де мешкає його сім'я.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це у коментарі "Кримській солідарності" повідомив юрист Назім Шейхмамбетов.
Розгляд позову Асанова відбувся 9 серпня. Асанов пояснив у суді, що побачення з рідними наразі складно організувати з двох причин: сім'ї доводиться долати відстань із Криму до Мордовії (понад 1700 кілометрів) і стільки ж назад, і, крім того, поїздки коштують дорого.
За словами адвоката, суддя Герман Атаманюк виніс рішення про відмову позовних вимог Асанова в повному обсязі, проігнорувавши доводи політв'язня.
Шейхмамбетов додав, що захист із відмовою Бахчисарайського райсуду не погодився і підготує апеляційну скаргу.
Раніше, влітку 2023 року Федеральна служба виконання покарань (ФСПВ) Росії не задовольнила звернення адвоката Еміля Курбедінова на користь Асанова. Він домагався, щоб політв'язня перевели в іншу колонію, близько до Криму.
Відмову ФСВП спробував оскаржити юрист Назім Шейхмамбетов. Він подав позов за місцем прописки Асанова в так званий районний суд Бахчисарая. "Суд" цей позов прийняв і навіть почав розглядати, але на вимогу представниці ФСВП його передали в Мордовію "за місцем відбування покарання" Марлена Асанова.
Після оскарження справа знову повернулася в Бахчисарай, але до іншого судді. Від ФСВП на засідання ніхто не з'явився.
Що відомо про Марлена Асанова
Марлен Асанов — громадський журналіст та волонтер "Кримської солідарності". Він активно допомагав сім'ям політв'язнів з 2014 року, відвідував судові засідання у справах з політичних мотивів та публікував відео на своєму YouTube-каналі, у яких фіксував обшуки та інші правопорушення окупантів в Криму.
ФСБ провела обшук у його кафе "Салачик" 12 травня 2016 року. Того ж дня в Бахчисараї було затримано і звинувачено в участі в Хізб ут-Тахрір чотирьох місцевих жителів. Марлена Асанова серед них не було. Але його тоді притягнули до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку і призначили 5 тисяч рублів штрафу.
12 жовтня 2017 року його заарештували. Також заарештували інших жителів Бахчисарая та активістів — Тимура Ібрагімова, Мемет Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір'яєва та Ернеса Аметова. Усіх їх звинуватили в участі в терористичній організації. Асанову інкримінують "організацію терористичної діяльності" і приготування до "насильницького захоплення влади".
16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону кримських мусульман засудили до термінів від 13 до 19 років позбавлення волі. Асанов отримав найбільший строк.
Удома на Асанова чекають батьки, дружина і четверо неповнолітніх дітей.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook