Відеохостинг YouTube вже понад тиждень не завантажується на комп'ютерах та інших гаджетах у користувачів в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, зокрема, в Криму.
Мешканці двох кримських міст розповіли Суспільне Крим про роботу цієї платформи та чи змінює ситуацію використання VPNУзагальнена назва клієнт-серверних технологій, аби створювати віртуальні захищені мережі поверх інших мереж із нижчим рівнем довіри.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
"Я раніше користувався Twitter (зараз Х — ред.). Instagram та Facebook — майже ні. Але їх ще у 2022-му заблокували. Минулого тижня перестав працювати YouTube. Спочатку довго завантажувалося відео, зараз сам додаток не завантажується. Я купив собі VPN на три місяці поки що, з ним більш менш нормально все працює, але тільки з Wi-Fi", — розповів житель Ялти.
Водночас мешканець Євпаторії зазначив, що спочатку відеохостинг перестав працювати від оператора домашнього інтернету, а вже потім — через мобільного оператора.
"Вже давно не користуюся соцмережами, тільки Telegram та YouTube. Але тиждень тому почалися проблеми з YouTube. Спочатку перестав працювати від оператора інтернету, на вихідних — і через мобільного оператора перестав працювати. Зараз намагаюся вирішити це питання та підібрати додаток VPN", — наголосив він.
Водночас експертка з цифрової безпеки громадської організації "Інтерньюз-Україна" Аліна Елєвтєрова у коментарі Суспільне Крим перелічила VPN, які можуть встановити собі кримчани: ExpressVPN, NordVPN, Proton VPN, Mullvad VPN або Private Internet Access, а також Tor Browser, який перекидає трафік користувача через декілька серверів, що багато разів шифрують дані.
"Для доступу до ресурсів також можна використати його (Tor Browser — ред.), але, оскільки трафік проходить через багато серверів, швидкість завантаження відео може бути невисока. Також через Тоr можна отримати доступ до сайтів VPN-сервісів, якщо зараз вони заблоковані й через це не має можливості завантажити VPN", — пояснила Елєвтєрова.
Крім того, вона попередила, що при виборі сервісу слід дивитися на країну-розробника. Адже якщо це Росія чи Китай, то програма може шпигувати за користувачами та не даватиме доступ до заблокованих ресурсів в РФ.
Нагадаємо, російська влада вжила заходів для обмеження роботи відеохостингу YouTube. Платформу практично заблокували на території країни назвавши це "сповільненням роботи".
З 1 березня цього року в РФ набула чинності заборона на популяризацію VPN-сервісів та інших подібних сервісів для обходу блокувань. У Роскомнагляді зазначають, що ці послуги заборонені в Росії з 2020 року.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook