Кримськотатарського політв'язня та громадянського журналіста Ремзі Бекірова, якого окупанти засудили до 19 років позбавлення волі, етапували із в'язниці №2 Єнісейська Красноярського краю РФ.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила його дружина Халіда Бекірова на сторінці у Facebook.
Політв'язень розповів, що його збиралися вивезти із в'язниці 5 липня. Спочатку — до транзитного пункту пересилання в Красноярську.
"Там можу пробути довго. А потім (повезуть — ред.) у невідомому мені напрямку", — написав Ремзі в листі дружині.
Як зазначає ГО "Кримська солідарність", раніше ФСВПФедеральна служба виконання покарань відмовила в переведенні Бекірова в колонію ближче до дому. Він хотів відбувати термін у Ростовській області. Однак ФСВП заявила, що з 24 лютого у виправних установах восьми регіонів РФ, у тому числі в донському регіоні, запроваджено "середній рівень реагування", тому перевести його туди неможливо. Перемістити політв'язня до сусіднього Ставропольського краю також відмовили і заявили, що оскаржити місце етапу нібито можна лише після того, як ув'язненого етапують.
Кримськотатарський активіст також намагався домогтися, щоб йому зарахували термін етапування у тюремний термін — так він міг би опинитися у колонії вже у березні цього року. Однак 2-й Східний окружний військовий суд Чити, до якого було адресовано позов Ремзі Бекірова, відповіді так і не надіслав і рішення про перерахунок терміну не прийняв. У результаті кримський татарин провів у в'язниці довше, ніж належить.
Що відомо про Ремзі Бекірова
Ремзі Бекіров — громадянський журналіст, який вів онлайн-трансляції обшуків і судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму. Він є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім'ям кримських політв'язнів. Має трьох неповнолітніх дітей.
27 березня 2019 року у Криму пройшли масові обшуки. Слідчі дії проводилися в Кам'янці, Строганівці, Білому — селищах у передмісті Сімферополя, де живуть переважно кримські татари. Співробітники ФСБ РФ затримали тоді двадцять людей. Ще трьох затримали у Ростові-на-Дону за кілька днів, трьох оголосили у розшук. Пізніше у цій справі затримали ще двоє кримських татар.
25 кримськотатарських громадських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір". Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об’єднання "Кримська солідарність". Шабана Умерова, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова та Раїма Айвазова звинувачували за частиною 1 статті 205.5 КК РФ про організацію діяльності терористичної організації.
10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив правозахисника Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
Хізб ут-Тахрір —це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook