Для проходження Кримського мосту треба спочатку пройти перевірку, як при перетині кордону автівкою. Є два варіанти перевірки на вибір водія: сканер та ручна перевірка. Черги на сканер — від однієї години очікування.
Про це з посиланням на рух опору повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко в Telegram.
"Після першої атаки на Кримський міст росіяни заборонили проїзд транспортним засобам вагою понад 3 тонни. Саме тому всі фури їдуть суходолом через Маріуполь, створюючи хибне враження попиту на цей шлях. Чому така заборона — зрозуміти не складно. Перше — бояться повтору вибуху. Друге — розвантаження тиску на опори після підриву задля безперешкодної роботи залізниці", — наголосив радник.
Також Андрющенко зазначив, що приблизно за 10 км від мосту починає працювати РЕБзасіб радіоелектронної боротьби, збиваючи GPS. Партизанам показувало, що вони їдуть зі швидкістю 430 км на годину. Місцями сигнал зникав, або видавав координати в іншій частині всесвіту.
Партизани розповіли, що для проходження мосту в окупованому Криму спочатку треба пройти перевірку, як при перетині кордону автівкою.
Існує два варіанти перевірки на вибір водія:
— сканер, який "просвітить" всю машину цілком, без виймання речей;
— ручна перевірка, де доведеться виймати всі речі. Огляд здійснюється вручну.
Черги на сканер, як повідомив Андрющенко, від однієї години очікування. При ручній перевірці перед Кримським мостом треба вийняти сумки, самостійно віднести в кімнату огляду, завантажити все на стрічку.
"І там, як в аеропорту. Потім виходиш із кімнати через спеціальну огорожу до машини. Машину також обстежують повністю: дрібниці, бардачок, відділення зі запаскою, сидіння", — наголосив радник міського голови.
Крім того, обстежені на сканері речі позначають наклейками "Досмотрено". Водію видають фіолетову картку, а пасажирам видають червону. В кінці мосту охочих перетнути Кримський міст забирає кінцевий контролер.
"Отакий прекрасний перетин мосту. Варто додати, що всі "туристи" по чатах радять взагалі не їхати в Крим через наші атаки (прекрасно), або їхати в об'їзд через Маріуполь. Що в принципі дає відповіді на багато питань", — резюмував Андрющенко.
Що відомо про атаки на Кримський міст
8 жовтня 2022 року на Кримському мосту стався вибух. Рух мостом було перекрито через зруйновану частину дорожнього полотна.
З початку липня на Кримському мосту майже щоранку фіксували багатокілометрові затори.
17 липня на мосту, що сполучає РФ з окупованим півостровом, сталися вибухи. Зруйновано одну секцію мосту, ще одна — пошкоджена.
Після вибухів на мосту уряд РФ продовжив терміни його відновлення до 31 грудня 2023 року.
3 серпня 2023 року секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що СБУ брала участь в обох ударах по Кримському мосту — у жовтні 2022 року та у липні 2023 року.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook