Росія використовує Херсонес Таврійський як пропагандистський інструмент — експерт

Ексклюзивно

Росія використовує Херсонес Таврійський як пропагандистський інструмент. У ньому окупанти проводять "патріотичні" заходи. Людина, яка відвідує цей об'єкт культурної спадщини України, отримує максимальну "дозу" російської пропаганди.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив представник експертної мережі Кримської платформи, експерт Регіонального центру з прав людини Андрій Луцик в рамках Третього міжнародного форуму Кримської платформи, передає кореспондент Суспільне Крим.

"Там створені всі умови і підібрані заходи так, щоб людина, яка відвідує цей простір, отримувала максимальну дозу (російської — ред.) пропаганди. І зараз, якщо подивитися на діяльність Херсонеса Таврійського, то це, на великий відсоток, саме пропаганда. Українські культурні цінності на одних і тих самих виставках експонуються разом із "героями СВО". Постійно відбуваються патріотичні заходи і все це — в культурній установі, яка повинна займатися дослідженням культурної спадщини", — розповів експерт.

Він додав, що окупанти продовжують використовувати українську культурну спадщину в інтересах російської пропаганди, займаються демонтажем об'єктів, незаконними розкопками.

"Ми зараз не можемо відновити свій контроль над цими територіями і припинити їхню (окупантів — ред.) діяльність, але можемо протистояти. Перший вимір — це розслідування, бо це міжнародні злочини. І другий вимір — це санкційна політика, запроваджена ще у 2019 році", — зазначив Андрій Луцик.

Він пояснив, що перший пакет санкцій вже не діє, бо запроваджувався на 3 роки, однак наразі діють інші обмеження проти російських інституцій, які використовують українську культурну спадщину у своїх інтересах. Експерт додав, що ця діяльність окупантів відображена у російських стратегічних документах, зокрема в оборонних.

Андрій Луцик повідомив, що наразі в українському санкційному пакеті є майже 40 російських організацій, які займаються використанням культурної спадщини України на окупованих територіях. Він наголосив, що ця санкційна політика має продовжуватись та розповсюджуватися також на її виконаців — російських археологів, які 10 років чинять злочини проти культурної спадщини України.

"Треба показати діяльність цих людей, запровадити проти них санкції та обмежити у світі з ними співпрацю", — зазначив експерт.

Він зауважив, що автори російських наукових статтей, які досі продовжують публікуватися у зарубіжних виданнях, використовують культурні цінності з Криму в якості "російських". Андрій Луцик також нагадав, що в Італії досі діє експозиція російського Ермітажу, на якій представлені об'єкти культурної спадщини України з окупованих Росією територій.

"Це м'який дипломатичний вплив (з боку Росії — ред.), з яким ми не боремося. Реагувати треба швидко. Санкційна політика може обмежити їхню діяльність, поки ми не відновимо контроль на цих територіях", — резюмував експерт.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook