Кримська татарка Лєніє Умерова. Telegram/ Дарʼя Корнілова

Кримська татарка, громадянка України Леніє Умерова, яку РФ звинувачує у "шпигунстві", написала нового листа з російської вʼязниці.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив брат політувʼязненої Азіз Умеров на своїй Facebook-сторінці.

Він також зазначив, що останнім часом новин від Леніє стало менше.

"Є інформація, що листи стали затримувати цензори. Ми нарешті отримали новий лист, він відкриває нам вікно у її життя в неволі", — наголосив Азіз.

У листі Леніє розповіла, що в камері вона перебуває одна, зокрема через те, що СІЗО в основному чоловіче.

"Але одній мені комфортніше, і за цей час вже звикла. У бібліотеці набрала підручників, вчу різні речі. Новини останнім часом майже не дивлюся, вони щодня все більше і більше "вилітають в стратосферу". Думаю, якщо буде якась дійсно важлива новина, я так чи інакше про неї дізнаюся", — написала кримська татарка.

Лист Леніє Умерової з російської вʼязниці. Facebook/Azeez Umerov

Що відомо про Леніє Умерову

З грудня 2022 року влада РФ протиправно утримувала 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, на яку склали низку адмінпротоколів. Першого разу нібито вона не віддавала документи, потім нібито вона не віддавала телефон, а далі два за те, що вона "не виходила з машини та чинила опір".

Суспільне Крим поспілкувалося з братом Леніє – Азізом Умеровим. Він розповів історію молодшої сестри, яку РФ засудила лише за наявність українського паспорта та відмову в російському.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник назвала підстави для постійних подовжень термінів перебування кримської татарки Леніє Умерової в ізоляторі на території РФ. Також правозахисниця назвала шляхи, які допоможуть звільнити дівчину від окупантів та повернути додому.

5 травня 2023 року Лефортовський райсуд Москви заарештував кримську татарку Леніє Умерову, яку росіяни незаконно утримували за ґратами впродовж 5 місяців у Північній Осетії. Захист Леніє Умерової планує оскаржити міру запобіжного заходу.

18 грудня 2023 року у Москві Лефортовський суд розглянув клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу кримській татарці Леніє Умеровій, обвинуваченій у "шпигунстві" (ст. 276 КК РФ). Їй продовжили арешт на два місяці.

27 лютого 2024 року російський суд відмовив у задоволенні скарги захисту на ухвалу про продовження терміну взяття під варту Умерової.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook