Побиття кримського політв'язня Кроша у СІЗО: український омбудсман вимагає негайного припинення знущань

Екрем Крош. Фото: Кримська солідарність

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вимагає негайного припинення знущань над фігурантом другої Джанкойської групи "справи Хізб ут-Тахрір", кримським татарином Екремом Крошем з боку співробітників СІЗО-2 у Сімферополі.

Про це український омбудсман повідомив на своєму каналі у Telegram 21 червня.

"Вимагаю негайного припинення знущань над політвʼязнем Екремом Крошем!... Тортури над незаконно ув'язненими громадянами України є злочинами і мають негайно припинитись!" — наголосив він.

Нагадаємо, що про безпідставне побиття співробітниками СІЗО Екрем Крош заявив під час судового засідання у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону в Росії 18 червня, про що передав його адвокат Олексій Ладін громадській організації "Кримська солідарність".

Що відомо про другу Джанкойську групу у справі "Хізб ут-Тахрір"

24 січня 2023 року у селах Джанкойського району пройшли обшуки, після яких затримали шістьох кримських татар і відвезли до Сімферополя, де їх заарештували наступного дня та відправили у СІЗО-1. Йдеться про Екрема Кроша, Айдера Асанова, Лемана Зекеряєва, Османа Абдуразакова і Рефата Сейдаметова.

У серпні того ж року матеріали їхньої кримінальної справи передали до Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір", яка вільно діє у більшості країнах, у тому числі в Україні.

13 вересня 2023 року стало відомо, що фігурантів "справи" етапували із слідчого ізолятору Сімферополя до СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook