Окупанти збільшили кількість барж біля Кримського мосту у півтора рази — Центр журналістських розслідувань

Кримський міст. Facebook/офіційна сторінка Кримського мосту

У Керченській протоці окупанти понад місяць облаштовують систему захисту Кримського мосту від українських атак. Зокрема, встановили другу лінію бонових загороджень з 21 баржі та декілька місяців в районі основи мосту монтують, ймовірно, пірси.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань (ЦЖР) 19 червня з посиланням на дані супутника Sentinel-2 за 16 червня

З 22 травня росіяни почали зводити п'ять об'єктів, схожих на пірси під мостом – на двох берегах острова Тузла і на косі Тузла з боку Краснодарського краю на території Росії. Станом на 16 червня, найдовший з причалів становить близько 190 метрів, а найменший – майже 80 метрів.

Будівництво пірсів у підніжжя Кримського мосту. Супутники Sentinel-2 та Maxar, колаж від Центру журналістських розслідувань

За даними журналістів-розслідувачів, окупанти почали будувати надводний захист мосту 7 травня та продовжують це робити. Вони облаштовують ешелоновану систему бонових загороджень для захисту від українських атак.

Керченська протока у червні 2024 року. Супутник Sentinel-2, колаж від Центру журналістських розслідувань

Нагадаємо, що 14 червня військово-партизанський рух "Атеш", які постійно спостерігають за поточною ситуацією в районі Кримського мосту, зафіксували на цьому об'єкті і довкола нього позиції російських систем ППО. Переносний зенітно-ракетний комплекс російські військові сховали пообіч мосту.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook