На етнофестивалі "Країна мрій" у Києві відкриється Кримська сцена

Кримська галявина на фестивалі «Країна мрій» у Києві, червень 2015 року. krymr.org

У межах 20-го етнофестивалю "Країна мрій" у Києві діятиме "Кримська сцена: Bağçasaray". Фестиваль відбудеться з 21 до 23 червня.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

"Кримчани історично є старожилами фестивалю. З ними було завжди приємно, комфортно та природно працювати. Важливим є розвиток культурних відносин між українським і кримськотатарським народами, суспільство поки що не до кінця усвідомлює спільні цінності, які ми маємо", – розповів засновник фестивалю Олег Скрипка.

Постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева наголосила, що на Кримській сцені виступатимуть понад сто учасників.

Вона наголосила, що однією з ключових подій заходу стане аукціон, призначений для збору коштів на потреби Сил оборони України. Фестиваль обіцяє різноманіття музичних жанрів, представлених артистами з Криму, такими як Ісмаїл Курт-Умер, Таня Ша та Shopping Hour GRP, Chayir, Руслан Болатов і Алія Хаджабадінова, а також квінтет Усеїна Бекірова та інші.

"Зараз здебільшого ці артисти, кого ми залучаємо на “Країну Мрій” цього року — вони живуть на материковій, підконтрольній території України. Для нас, кримських татар — це великий біль, що ми не можемо у великій Україні показувати власну культуру кримськотатарського народу, безпосередньо, з кримського півострова", — наголосила Ташева на пресконференції Ukraine Recovery Conference 2024.

Соліст Ансамблю ЗСУ Ісмаїл Курт-Умер зауважив важливість подібних проєктів і наголосив, що презентуватиме на заході альбом народних кримськотатарських пісень.

"Саме наш проєкт — він такий, кримськотатарсько-український. І я, як військовий музикант, кримський татарин, як представник цього народу, як автор багатьох творчих, соціальних проєктів — я точно знаю, що такі культурні проєкти — це дуже важливо для кримських татар, які в Криму. Я знаю, наскільки це важливо військовим. Особливо кримським татарам, які на фронті. Коли ми тут показуємо це все різноманіття і багатогранність країни — в інших країнах бачать, що ми там не нацисти, фашисти, як про нас кажуть", — розповів Ісмаїл.

Особливу увагу вона приділила дискусійній частині фестивалю, яка має на меті актуалізувати тему Криму серед широкої аудиторії. Вона сама візьме участь у дискусії під назвою "Крим та мир. Чому деокупація Криму – безальтернативна", де будуть обговорюватися не лише внутрішні аспекти, а й місце Криму у глобальному контексті.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook