Кримський міст залишається ціллю для ЗСУ попри зменшення навантаження на нього — Плетенчук

Ексклюзивно
Кримський міст. Кримський міст. Фото: Associated Press

Кримський міст має стратегічне та символічне значення для Росії та України. Він несе навантаження як військового логістичного інструменту, хоч воно є зараз мінімальним через пошкодження об'єкта. Водночас міст є символом російської окупації території України та символом "імперських надбань" РФ.

Про це повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі Суспільне Крим.

"Кримський міст залишається одним із логістичних шляхів сполучення для забезпечення СОУ так і для угрупування Південного, яке веде бойові дії на півдні тимчасово окупованої (частини — ред.) України. Тому логістичний шлях так само важливий для росіян. І, звісно, він залишається важливою ціллю для нас", — сказав він.

Плетенчук зауважив, що міст залишається законною ціллю попри те, що навантаження на нього наразі є мінімальним через пошкодження, які він дістав раніше, а також попри те, що на цей об'єкт перекладають менше чверті військової логістики окупантів.

"Законною і з точки зору військової, і з точки зору міжнародного права. Тому що, слід зазначити, що він знаходиться у територіальних водах України, у територіальних водах країн, які згідно із цим законодавством є суверенними. Тобто, відповідно, цей об'єкт побудовано на нашій території без нашої згоди", — пояснив він.

Керівник пресцентру Сил оборони Півдня зазначив, що росіяни не можуть запускати по Кримському мосту потяги з важкою броньованою технікою. Але це не означає, що по ньому не можна зняти вантажівки з живою силою, або оперативно-тактичний ракетний комплекс Іскандер-М, або інші машини, які не навантажують одночасно великою вагою цю конструкцію.

"Тому, звісно, він все одно виконує свою функцію. Ну, і звісно, він лишається одним з основних символів російської окупації нашої країни. Починаючи з моменту захоплення Криму росіянами... Все одно, для росіян його втрата завжди залишається дуже болючим моментом. І суто практично і, звісно, символічно, з точки зору пропагандистської мети, з точки зору символізму — це фактично такий символ імперських надбань так званої РФ в ході російсько-української війни", — наголосив Плетенчук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook