У Криму малюк може загинути через незабезпечення ліками від "МОЗ"

П'ятирічний малюк із важкою формою епілепсії може померти, бо МОЗ Криму не забезпечує його ліками.

Про це повідомляє пропагандистське видання "Mash на волне" у Telegram.

РосЗМІ наголосили, що малюку поставили діагноз — синдром Драве. Єдиний препарат, який може допомогти дитині, — "Діакоміт Стирипентол". Так звані журналісти наголошують, що у Росії цей препарат не зареєстрований, тому його неможливо придбати самостійно, а можна лише отримати через МОЗ.

Батько малюка розповів, що виграв суд з кримським "відомством", два роки дитині видавали медичні препарати. Хлопчику ставало краще, але з початку 2024 року препарату немає, його навіть не поставили в закупівлю.

Зі слів батька, він звертався у всі можливі інстанції, отримував лише відписки.

Тим часом так званий Слідком Криму повідомив, що "слідчі Сімферополя" встановлюють обставини незабезпечення п'ятирічного малюка належним медичним препаратом.

"Керівник ГСУ по Республіці Крим і місту Севастополю" Володимир Терентьєв доручив порушити кримінальну справу, надавши оцінку діям осіб, відповідальних за закупівлю і постачання життєво важливих ліків.

Правозахисники раніше повідомляли, що в середині січня в окупованому Криму зафіксували дефіцит інсуліну, антибіотиків та окремих видів препаратів проти онкології. Тоді окупаційному МОЗ Криму заперечували дефіцит ліків, але вже в березні так званий голова Криму Сергій Аксьонов заявив, що проблему було вирішено.

Самі ж окупанти згодом заявили, що окупаційне МОЗ не може забезпечити державні закупівлі щодо 145 найменувань препаратів для пільгових категорій.

Правозахисники порахували, що це трохи більше ніж 13% від усього запланованого бюджетного замовлення або кожного восьмого препарату.

Відповідно до статті 55 Женевської конвенції про захист цивільного населення держава, що окупує, зобов'язана за допомогою всіх наявних коштів забезпечити громадянське населення санітарними матеріалами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook