День Росії в окупованому Криму. РІА "Новости Крым"

День Росії в окупованому Криму оголошено вихідним, але в кримських містах не помічено масових заходів з цього приводу. Окупаційна влада аргументує це міркуваннями безпеки.

Про це повідомляє кримський кореспондент Суспільне Крим.

На центральних вулицях Сімферополя та в інших кримських містах вивісили прапори РФ, періодично проїжджають поодинокі автомобілі або по кілька колонами – з російськими прапорами. В адміністративних будівлях окупаційних сільських рад сьогодні звучить гучна російська патріотична музика.

"У Сімферополі місцевих чиновників та депутатів зобов’язали вивісити на своїх вікнах російські прапори, щоб створити бодай якусь видимість "свята". У Дитячому парку роздавали стрічки із триколором. У Гагаринському парку взагалі пусто цілий день. Самотньо стоїть мобільний пункт вербування на "СВО"Спеціальна воєнна операція" — пропагандистський евфемізм, запроваджений керівництвом Росії і вживаний проросійськими джерелами для опису вторгнення Росії в Україну з 2022 року.", до якого ніхто не підходить. Загалом такого похмурого "святкування" не пам'ятаю за всі роки анексії", —прокоментував ситуацію Суспільному активіст міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea із Сімферополя, прізвище якого редакція не називає з метою безпеки.

Мобільний пункт вербування окупантів.

Він також зазначив, що окупаційній владі, зокрема так званому голові Криму Сергію Аксьонову — наразі не до святкувань.

"Наші джерела на Кірова 13 (адреса будівлі, де розміщується окупаційний уряд Криму – ред.) повідомляють, що зараз не до святкувань. Сергій Аксьонов ходить похмурий останнім часом. Є інформація, що Кремль бачить його на посаді постпреда нового Федерального округу, куди увійде Крим, Севастополь та окуповані території материкової України, а Аксьонов хоче залишитися російським главою Криму", – наголосив активіст.

З 2014 року в окупованому Росією Криму 12 червня російська влада відзначає День Росії. Цього дня 1990 року перший З'їзд народних депутатів РРФСР прийняв Декларацію про державний суверенітет Росії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook