Російський суд продовжив запобіжний захід на пів року для п'ятої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір"

П'ята Бахчисарайська група "справи Хізб ут-Тахрір". Фото: Кримська солідарність

Сьогодні, 11 червня, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону відмовив у клопотаннях, про які просила сторона захисту п'ятої Бахчисарайської групи справи "Хізб ут-Тахрір" і продовжив запобіжний захід на пів року. Нове засідання призначили на 24 червня 2024 року.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов у коментарі "Кримській солідарності".

Йдеться про таких кримських активістів: Ремзі Німетулаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова, Руслана Асанова та Сейдамета Мустафаєва.

"Ми детально аргументували, чому ця справа має бути повернута на розгляд прокурору. Саме для усунення певних недоліків з якими неможливо винести вирок", — наголосив правозахисник.

Курбедінов наголосив, що не дивлячись на аргументи захисту, суд продовжив запобіжний захід на пів року, до 24 листопада, та призначив нове засідання у Південному окружному військовому суді на 24 червня на 10:00.

"Скоріше за все, наші підзахисні не встигнуть прибути до цього часу", — додав Курбедінов.

Що відомо про п'яту Бахчисарайську групу у "справі Хізб ут-Тахрір"

24 серпня 2023 року вранці окупаційні силовики провели обшуки у будинках шістьох кримських татар: Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова і Ремзі Німетулаєва.

П'ятеро з них є громадськими активістами і багатодітними батьками, а в Сейтумерова нещодавно народилася дитина та є рідним братом двох політв'язнів із Бахчисарая Османа і Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року і засуджених до 17 і 14 років ув'язнення.

Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар, обвинувачених у тероризмі.

Німетулаєва і Мустафаєва заарештовували на кілька діб. Якубова судили за порушення громадського порядку через масове перебування громадян та штрафували на 10 тисяч рублів. Умерова судили за цією ж статтею та за невиконання правил під час НС або загрози її виникнення. Кілька діб він провів у спецприймальнику, а також оштрафували.

У вересні 2023 року старший "слідчий з особливо важливих справ УФСБ" Віталій Власов відмовив Якубовій і дружині іншого фігуранта справи Феріді Халіловій у побаченнях із чоловіками. Дружини фігурантів п'ятої бахчисарайської групи отримали однакові відмови.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook