Навчають активістів на ТОТ безпеці: координатор "Жовтої стрічки" розповів, як рух став системним спротивом окупації

Акція "Ми тут! Ми Україна" в Ялті, окупований Крим. Telegram/Жовта стрічка

Ненасильницькі рухи спротиву окупації на ТОТ, у тому числі у Криму, продовжують пристосовуватися до посилення тиску та переслідування з боку російських силовиків, які постійно перебувають у пошуках проукраїнських активістів. Зокрема, координатори громадського руху спротиву "Жовта стрічка" навчають своїх учасників безпеці, аби вберегтися від окупантів.

Про це повідомив координатор руху "Жовта стрічка" Іван в етері "Кримського питання".

"Зараз ненасильницький спротив окупації має багато різних безпечних тактик, що є дуже важливо. Тому що коли це було хаотично, не було зрозуміло про кібербезпеку, про власну безпеку, про кібергігієну. А зараз ми навчаємо кожного нашого активіста, як правильно розвішувати листівки, як безпечно прийти додому або до району, місця, де ми хочемо здійснити якусь дію. Тому із хаотичного спротиву це стало системним спротивом, який, перш за все, намагається убезпечити кожного активіста", — пояснив Іван.

За його словами, наразі окупанти проводять перевірки та обшуки у пошуках будь-кого, хто може бути причетний до руху спротиву.

"Вони усвідомлюють, що це загроза внутрішній безпеці, дестабілізує намальовану, створену політичну стабільність у регіоні. Вони намагаються припинити це все... 100% певні якісь накази, розпорядження спускаються з Москви через кураторів до голів окупаційної влади на ТОТ, і після цього спускаються до певних органів по місцях, щоб якраз зупиняти цей спротив", — наголосив Іван.

Координатор "Жовтої стрічки" додав, що стабільно до руху приєднується багато людей.

"Саме приєднання великої кількості людей — ця цифра є стабільною в місяць, тиждень, день — показує нам те, що дуже багато українців чекають на звільнення. Вони не лише чекають, вони вірять, вони сподіваються і щоденно працюють над цим", — заявив він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook