Подільський районний суд Києва оголосив заочний вирок колишній українській судді з Криму, яка з початком окупації півострова РФ перейшла на службу до незаконно створеного судового органу.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, який їй було винесено 30 травня.

За інформацією ЦЖР, засуджено Олену Басову. Засуджена обіймала посаду судді Джанкойського міськрайонного суду з липня 2012 року. Після окупації Криму РФ у 2014 році вона порушила присягу. В грудні 2014 року указом президента РФ Басову було призначено так званою суддею до незаконно створеного росіянами Джанкойського районного суду Республіки Крим.

Подільський районний суд Києва визнав Олену Басову винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією належного їй майна. Вирок оголошено заочно. Покарання екссуддя відбуватиме з моменту фактичного затримання українськими правоохоронцями.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook