З 1 червня починаються консультації для абітурієнтів з ТОТ: експерти розповіли подробиці процедури вступу

Пресконференція "Україна чекає: спрощений вступ для абітурієнтів з ТОТ" в медіацентрі "Укрінформ". Суспільне Крим

З 1 червня в Україні розпочинається період консультацій для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України, який буде тривати два тижні.

Про це сповістив відповідальний секретар приймальної комісії Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля Євген Мазнев під час пресконференції "Україна чекає: спрощений вступ для абітурієнтів з ТОТ" в медіацентрі "Укрінформ", повідомляє кореспондентка Суспільне Крим.

Він нагадав, що з 2016 року в Україні існує освітній центр "Донбас–Україна", а у 2021 році почав свою роботу освітній центр "Крим–Україна", які працюють в кожному закладі освіти з метою, щоб діти переїжджали з окупованих територій.

За його словами, консультаційний період буде тривати два тижні, щоб кожен зміг дізнатися? які документи потрібно подавати та куди звертатися.

Євген Мазнев зазначив, що оскільки після 2022 року можливості перетнути розмежувальні лінії неможливо, то абітурієнт зможе дистанційно здати необхідні іспити.

"Графіка іспитів немає. Якщо людина каже, що сьогодні може вийти на зв'язок, то заклади йдуть назустріч, щоб вона склала іспит з української мови, історії України. В цьому році математику і четвертий блок – на вибір", – розповів він.

Євген Мазнев додав, що після складання іспитів та зарахування, якщо людина зможе приїхати, вона отримає місце у гуртожитку. Також є можливість вчитися дистанційно.

Про те, що передбачає спрощена система вступу та як вона діє розповіла Віолета Артемчук — головна директорка-координаторка ГО "Донбас SOS".

Вона пояснила, чому існує ця система.

"Ми консультуємо молодь, яка звертається до нас, питає про спрощену систему вступу. На десятому році війни випускники з окупованих територій не навчалися в українських школах, оскільки тоді (на початку російської окупації — ред.) були першокласниками. В 16 років більшість з них не має атестата. Тому вступити за загальною системою складно. Виїхати майже не можливо", — зазначила Віолета Артемчук.

Також вона розповіла, що випускники мають скласти основні два іспити — історію України та українську мову — щоб їм можна було зарахувати програму середньої школи.

"Уявіть, як складати це випускнику донецької школи, який не вчив української. Тому для них передбачена система, коли вони обирають заклад освіти, при якому є опірна школа, де можна скласти ці два іспити", — пояснила головна директорка-координаторка ГО "Донбас SOS".

Вона акцентувала увагу на тому, що у випускників з окупованих територій є велика мотивація до вступу в українські навчальні заклади, оскільки необхідні іспити з української мови та історії України вони складають на високі бали.

"У кожному закладі передбачена кількість місць для вступників із ТОТ. Тобто є шанс вступити на бюджет у рейтингові університети", — додала вона.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook