"Російський слід" в іграх: аналітик пояснив, як протидіяти пропаганді РФ у геймінгу

На ігровій платформі Roblox створили парад внутрішніх військ МВС РФ. Скріншот NYT

Росія створює ігри, в яких просуває свою пропаганду. Аналітик OSINT-агенції Molfar Павло Фіялковський розповів, як українським геймерам уникати таких ігор, які або створені росіянами, або мають "російський слід".

Про це він повідомив в етері "Кримського питання".

За словами OSINT-аналітика, Росія створює ігри, які спрямовані на те, щоб хвалити цю країну та Радянський союз. Також російська пропаганда діє через "відкриті" ігри, наприклад, Minecraft, де можна створювати, умовно, Червону площу та ходити з "Безсмертним полком".

Фіялковський радить гравцям дивитись українських YouTube-блогерів, які висвітлюють проблеми російських ігор і як уникати з ними взаємодії у геймерському світі.

Також у SteamОнлайн-сервіс цифрового розповсюдження комп'ютерних ігор і програм, розроблений і підтримуваний компанією Valve є кураторство (Steam Curator). Це групи, спільноти людей, які помічають ігри, де є "російський слід".

"Такий Steam Curator називається "Обережно, русняві ігри". Як тільки ви його собі встановите, то кожна гра, де є афілійовані росіяни, вона буде підсвічена, що цю гру не треба купувати через те, що її розробляли росіяни, або в ній працюють росіяни, або це російська гра", — пояснив аналітик.

За його словами, у таких іграх при встановленні треба підписати, що людина згодна, що її дані за потреби можуть бути передані внутрішнім органам Росії.

Крім того, Фіялковський рекомендує перед тим, як придбати гру, ввести її назву і слово "Росія" чи "зв'язок з Росією" у Google-пошук.

"Якщо щось було резонансне, то воно 100% засвітиться. Це такий банальний шлях найменшого опору. Знову ж таки, "кураторів" (Steam Curator — ред.) поставити собі. Вони будуть вам підсвічувати, де, до чого причетні росіяни, в яких іграх", — додав він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook