Окупанти у Криму виставили на аукціон три сторічні феодосійські дачі та ялтинський готель "Вілла Єлєна"

ЗМІ
Дача "Флора" у Феодосії. Окупаційна розпорядча дирекція майна Криму

Окупаційна влада Криму виставила на аукціон три феодосійські дачі кінця XIX — початку XX століть за 108 млн рублів (47,4 млн гривень), які є об'єктами культурної спадщини регіонального значення, а також готель "Вілла Єлєна" у центрі Ялти за майже 1 млрд рублів (приблизно 433,3 млн гривень).

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомило пропагандистське інформагентство РІА "Новости Крым" 21 травня.

Так, початкова ціна "Вілли Єлєна" склала понад 919 млн рублів (404 млн гривень). Ялтинський п'ятиповерховий готель початку XX століття окупанти "націоналізували" у травні 2023 року. До цього він належав литовському бізнесмену Коласу Ігорісу.

На торги виставили понад 30 номерів та апартаментів із меблями, предметами побуту і технікою, а також паркувальні місця і басейн цього 5-зіркового готелю. Аукціон відбудеться 27 травня.

Скріншот новини пропагандистського інформагентства РІА "Новости Крым". РІА Новости Крым

Крім того, як пише російське видання "Коммерсантъ", єдиним лотом окупаційна розпорядча дирекція майна Криму реалізує дачі "Ташлик" Григорія Папахрісто, "Флора" Олександра Абрамова та "Аїда" Миколи Ратгауза.

Всі вони — об'єкти культурної спадщини регіонального значення, які розташовані в історичній забудові Феодосії на проспекті Айвазовського. Заявки на участь у торгах приймають до 5 червня, аукціон відбудеться 7 червня.

За актами технічного стану, об'єкти — аварійні. Садиби перейшли у володіння Феодосійського комунального курортного тресту у 1926 році, пізніше — Міськвиконкому. У будівлях згодом розташовувалися дитячі будинки відпочинку Сталінської залізниці, протитуберкульозні санаторії, а потім санаторій "Волна".

Скріншот новини пропагандистського російського видання "Коммерсантъ". Коммерсантъ

Дача "Ташлик" на проспекті Айвазовського, 35 загальною площею 1,4 тисячі кв. м. складається з чотирьох будівель, що побудовані у 1912-1914 роках. Вона належала родичу керівника Таврійської казенної палати Григорію Папахристо.

Двоповерхова дача "Флора" загальною площею понад 4 тис. кв. м на проспекті Айвазовського, 37 побудована у 1912-1914 роках та належала статському раднику, адвокату вірменського походження Олександру Абрамову. Її націоналізували у 1917 році, а під час Другої світової війни дача була майже зруйнована. Об'єкт повністю реконструювали у 1951 році.

Ще одна двоповерхова дача "Аїда" на проспекті Айвазовського, 39 з кухонним корпусом, стайнею та альтанкою є найстарішою з цих трьох, що виставили на торги. Головний корпус зробили 1894 року на замовлення банкіра та власника експортної компанії німецького походження Миколи Ратгауза. Повністю звели дачу 1912 року. Через шість років її захопили більшовики. Після Другої світової війни об'єкт реконструював Юрій Коломійченко 1953 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook