Окупаційний суд у Сімферополі виніс вирок активісту за ймовірну участь у русі "Жовта стрічка"

Микола Онук. Telegram/"Кримський смерш"

Окупаційний суд у Сімферополі ухвалив вирок місцевому жителю Миколі Онуку, якого звинуватили в знущанні над російськими державними символами, вандалізмі та зберіганні вибухового пристрою.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє ініціатива з відстеження судових справ проти кримчан "Кримський процес".

Правозахисники наголошують, що "суддя" Євгенія Романенкова визнала активіста Миколу Онука винним у знущанні над російськими державними символами, вандалізмі та зберіганні вибухового пристрою і призначила йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з відбуванням у колонії загального режиму, а також сплату штрафу у сумі 50 000 рублів (15 000 гривень).

У повідомленні сказано, що весь судовий процес над активістом відбувся у закритому режимі. Оголошення вступної та резолютивної частини вироку також було здійснено без участі слухачів.

У "Кримському процесі" уточнили, що Миколу Онука затримали ще у серпні 2023 року. Тоді російські силовики прийшли до нього з обшуком. У ході якого виявили файли з різною українською атрибутикою, схожою на ту, яку в окупованих містах розповсюджує рух "Жовта стрічка".

У січні 2024 року російські пропагандисти заявили, що він був агентом українського центру інформаційно-психологічних операцій.

У результаті Онука звинуватили за трьома статтями – 222.1, 214, 329 КК РФ. Ці статті передбачають покарання за незаконне придбання, передачу, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин, вандалізм та наругу над державним гербом або прапором Росії.

Однак, конкретні деталі двох останніх епізодів звинувачення залишаються невизначеними, оскільки ні офіційні джерела, ні правоохоронні органи не надають повноцінної інформації.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook