Залізниця "Ростов — Крим": окупанти продовжують будівництво заради з'єднання Маріуполя та Бердянська

Залізничні колії. Getty Images

Росія продовжує будувати нову залізницю "Ростов – Крим", аби з'єднати окуповані Маріуполь та Бердянськ, про що свідчать нові супутникові знімки Sentinel-2.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань (ЦЖР).

"За даними супутника Sentinel-2, з 26 квітня по 12 травня будівельні роботи помітно просунулися на 25 кілометрів  на відрізку с. Червоне поле до с. Осипенко, від якого колія повертає на південь у бік с. Старопетрівка, як і припускав ЦЖР ще в восени 2023 року", — йдеться в повідомленні.

Журналісти зазначають, що супутникові дані дають змогу побачити, як буде виглядати більша частина залізничної гілки між окупованими Бердянськом і Маріуполем.

Центр Журналістських розслідувань

ЦЖР, посилаючись на свою статтю за квітень 2024 року, зазначив, що залізницю до Бердянська окупанти будують разом із об’їздною дорогою на північ від Маріуполя.

"Тобто, новий відрізок сухопутного коридору може складатися з паралельних автомобільного і залізничного шляхів", — пояснюють журналісти-розслідувачі.

Центр Журналістських розслідувань

Повідомляється, що поблизу Бердянська, від села Старопетрівка рейки, окупанти прокладуть шлях до військової бази на аеродромі, де нова гілка буде зʼєднатися з існуючою залізницею, яка починається в порту і прямує на північ Запорізької області до прифронтового міста Пологи.

Журналісти-розслідувачі нагадали, що окрім ділянок "Бердянськ – Маріуполь" та першої гілки між селищами "Новоселівка – Гранітне – Бурне", Росія займається будівництвом залізниці поблизу Донецька, щоб з'єднати його з півдненними тимчасово окупованими територіями України і Кримом.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook