"Суд" оштрафував адвоката Курбедінова на 30 тисяч рублів за публікацію про виклик у військкомат студентів із відстрочкою

Адвокат Еміль Курбедінов. Кримська солідарність

Окупаційний Мировий суд Сімферополя призначив адвокату Емілю Курбедінову штраф у розмірі 30 тисяч рублів13 тисяч гривень за публікацію в його Telegram-каналі "КЭМска волость" про незаконний виклик студентів із відстрочкою у військкомат.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це Курбедінов повідомив "Кримській солідарності".

Зазначається, що окупаційний суд визнав правозахисника винним у розміщенні "недостовірних відомостей про роботу військкомату", призначивши мінімальний штраф за поширення свідомо недостовірної суспільно значущої інформації під виглядом достовірної (частина 9 статті 13.15 КоАП РФ).

Перед оголошенням рішення так званий "суд" вивчив експертизу, виконану фахівцем, який робив дослідження щодо інших справ кримських татар. Сторона захисту зазначала, що не довіряє цьому експерту та об'єктивності його дослідження. Але суд розглянув дослідження і прийняв його.

Експерти окупаційних правоохоронних органів дійшли висновку, що інформація про факти порушення прав студентів з відстрочкою в публікації Еміля Курбедінова "є суспільно значущою інформацією і представлена як достовірне повідомлення". Крім того, особистий Telegram-канал Курбедінова експерти назвали "місцем, доступним для необмеженого кола користувачів", і "публікація користувача на даній сторінці відноситься до публікацій публічного характеру".

Слухачі біля будівлі окупаційного Мирового суду у Сімферополі. Кримська солідарність

"Протягом трьох місяців, поки розглядалася справа, стороною захисту була величезна кількість доказів, в яких йшлося про порушення з боку військкоматів по всій Росії, хоча я не повинен доводити свою невинність. Це мали довести співробітники ЦПЕЦентру протидії екстремізму . Вони нічого не представили, залишивши це (подання доказів — ред.) судді. У цьому судовому засіданні співробітник ЦПЕ не приховуючи сказав: "Ми ось склали [протокол про правопорушення], а суд нехай шукає докази, розслідує, встановлює обставини". <…> Я здогадуюсь, чому (мене визнали винним — ред.). Це тиск, що триває, на адвокатів у Криму", — заявив Еміль Курбедінов.

Адвокат Еміль Курбедінов біля будівлі окупаційного суду. Кримська солідарність

Нагадаємо, 15 лютого цього року кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова затримали та відвезли до Центру "Е" за пост у Telegram-каналі, де він публікує свої спостереження про те, що відбувається в окупованому Криму.

"Учням, які мають відстрочку від призову, надсилають повістки у військкомат на комісію. А потім трапляються випадки, коли хлопці не встигають навіть диплом отримати — (їх — ред.) забирають до армії", — йшлося у публікації від 14 липня 2023 року.

Що відомо про Еміля Курбедінова

Еміль Курбедінов — український і російський правозахисник, один із провідних кримських адвокатів, які спеціалізуються на політичних справах, захисник багатьох кримських татар-політв'язнів та лауреат Міжнародної правозахисної премії Front Line Defenders (2017).

Перший свій адмінарешт отримав у 2017 році під час поїздки до Бахчисараю. Захисника затримали на в'їзді у місто співробітники "Центру протидії екстремізму МВС РФ" (Центр "Е"). Після чого відвезли назад до Сімферополя, де провели обшук в офісі. Згодом його засудили до 10 діб арешту за "екстремістські" дописи у забороненій в Україні мережі "ВКонтакте" за 2013 рік про конференцію "Хізб ут-Тахрір".

У 2018 році Курбедінов був затриманий дорогою з дому в офіс співробітниками Центру “Е” та звинувачений у порушення статті 20.3 Кодексу адміністративних правопорушень РФ (пропаганда і демонстрація нацистської, екстремістської чи іншої забороненої символіки).

Російські співробітники "Центру з протидії екстремізму" затримали Курбедінова втретє 15 лютого 2024 року біля будівлі окупаційного управління ФСБ РФ у Сімферополі окупованого Криму за коментар у Telegram, написаний 14 липня 2023 року. Окупанти стверджують, що таким коментарем адвокат нібито свідомо поширив недостовірну, суспільноважливу інформацію. Йдеться про допис на каналі "КЭМска волость", в якого 116 підписників.

Проти нього порушили адмінпровадження за ч. 9, ст. 13.15 КоАП РФ (Зловживання свободою масової інформації). Підставою для цього стала заява одного з адміністраторів Telegram-каналу "Крымский СМЕРШ". Адвокат теж написав заяву на проросійський канал.

Представництво президента України в АР Крим засудило незаконне затримання кримського адвоката.

Міжнародна правозахисна організація ARTICLE 19 висловила солідарність з Курбедіновим.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook