Колишню суддю з Криму заочно засудили до 13 років увʼязнення за державну зраду

Апеляційний суд Севастополя. wikipedia.org

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді апеляційного суду Севастополя, яка після початку окупації Криму Росією порушила присягу та перейшла на службу до так званого Севастопольского міського суду. В Україні її заочно засудили до 13 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку суду від 18 квітня.

У рішенні суду вказано, що з грудні 2014 року жінка була офіційно призначена на посаду судді окупаційного суду указом президента Російської Федерації.

За інформацією Центру журналістських розслідувань (ЦЖР), за держзраду засуджено 70-річну Птіцину Валентину Іванівну. Жінка з листопада 1993 року по вересень 2001 року працювала суддею Ленінського районного суду міста Севастополя.

У ЦЖР повідомили, що 20 вересня 2001 року Птіцина була обрана безстроково суддею апеляційного суду м. Севастополя, а в листопаді 2013 року планувала піти у відставку, але її звернення не встигли розглянути.

З початком окупації півострова жінка вирішила не йти на пенсію, а почала працювати на окупантів.

Шевченківський районний суд Києва визнав Валентину Птіцину винною у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. Вирок оголошено заочно.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook