"Мій шлях додому розпочався, коли я виїхав з Криму" — музикант Льоман Судакли про новий альбом та розлуку з батьківщиною

Льоман Усманов (Судакли) під час виступу. З особистого архіву Льомана Усманова

Кримськотатарський музикант Льоман Усманов (Судакли) виїхав з окупованого Криму у 2017 році, одразу після закінчення школи. Він взяв собі сценічний псевдонім Судакли, адже народився в Судаку, який наразі знаходиться під окупацією. 10 травня музикант презентує свій третій альбом під назвою "dissociation".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про теми композицій напередодні презентації нового альбому Льоман Судакли розповів Суспільне Крим.

За словами артиста, показати життя людини в обставинах, які вона не обирала — це головна ідея нового альбому “dissociation”. Теми його нових композицій: адаптація в мегаполісі хлопця зі спокійного Криму, розлука з домом та мрії повернутися у звільнений Крим. Льоман підкреслив, що це його власна історія.

Льоман Усманов

"Будь-яка композиція, яку я написав, пишу, чи напишу колись так чи інакше буде про дім, бо Крим це те місце, що мене зростило, зробило тим, ким я є. Цього разу я більше концентруюся на тому, що я в тих умовах, які не обирав", — розповідає музикант.

Єдиним вибором, як наголосив чоловік, було рішення виїхати з окупованого півострова у 17 років, додаючи, що розлука з Кримом вплинула на його життя та творчість.

Льоман Усманов

"Я думаю, це пов’язано з усіма кримськими татарами чи просто вихідцями з Криму, які переїхали вимушено на материкову частину України. Це коли ви вже 10 років перебуваєте в очікуванні, що можливо повернетеся. Поступово очікування зникає, ви пристосовуєтеся до нових умов і нове місто, нові люди, новий формат життя повністю змінює самоідентичність і самовідчуття людини. Все це внаслідок умов, які люди не обирали. Вони вимушено стають іншими. Мабуть, це історія і про мене", — каже Льоман.

Він вважає, що за 7 років розлуки з рідним Кримом став іншою людиною.

Льоман Усманов

"Ти відриваєшся від своєї культури, від своєї спільноти, приїжджаєш у велике місто і досягаєш своїх цілей, зазвичай кар’єрних. Особисто для мене Київ - це місто, де треба постійно розвиватися, постійно бігти, постійно щось робити, тому що ти просто не виживеш. А Крим — це місце, де природа, гори, море, у людей свій дім, побут, свій повільний темп, де життя абсолютно інше", — розповідає Льоман.

Він сам пише музику і тексти, якщо це не групові треки. Новий альбом “dissociation” – це третій повноформатний альбом проєкту "provulok". Він складається з дев'яти треків інструментального напрямку музики. Про кілька з них музикант розповів Суспільне Крим.

Льоман Усманов

"Перший трек у нас починається з Ницо Потворно, соліст — Сергій Гусак, його в Києві називають народним артистом андеграунду. Він записав свою частину про життя у великому місті, про метро є частина. Це таке собі інтро, яке відкриває альбом. Наступний трек доволі агресивний і норовливий, а далі переходимо трішечки в блюз, навіть не блюз, а вестерн. Третій трек наш з Антоном Шителем з проєкту "Sheetel". Трек називається "Звичка"", - поділився творець.

Він впевнений, що його музика зацікавить не лише кримчан, а й вимушених переселенців з інших регіонів України. Льоман вважає, що подібні емоції на третій рік повномасштабної війни з Росією переживають тисячі українців.

"Можливо людина, яка виїхала 24 лютого з країни і живе вже два роки, умовно, в Канаді, знайде в цьому альбомі своє, тому що умови в Канаді будуть так само змінювати її, як колись виїзд з Криму змінив мене", - каже Льоман.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook