Робота стала краще з технічної точки зору — Лакійчук про ураження швидкісного катеру окупантів на заході Криму

Ураження швидкісного катеру російських військових морським дроном Magura V5. Telegram/Головне управління розвідки МО України

Українські бійці почали технічно краще відпрацьовувати по морських об'єктах російських військових в районі окупованого Криму. "Лінійка" українських морських дронів допомагає застосовувати щоразу нову тактику, під яку окупанти не встигають адаптуватись.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив капітан І рангу у відставці, керівник військових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук в етері "Суспільне. Студія".

За його словами, вночі 6 травня спецпризначенці ГУР МО України уразили швидкісний катер Чорноморського флоту РФ в районі мису Тарханкут на заході Криму, звідки росіяни своїми маломірними засобами (десантними катерами або десантно-штурмовими катерами) здійснюють "піратські набіги" у гирла Дніпровсько-Бузького лиману і річки Дніпро.

Лакійчук зауважив, що у листопаді 2023 року у Чорноморському ГУР вже знищували два швидкохідні малі десантні катери типу "Серна". За цей час окупанти не прибрали свої катери звідти.

"Безумовно, робота стала краще з технічної точки зору. З тактичної — ми набираємось досвіду використання комбінованого використання морських дронів і не тільки морських дронів. А з технічної точки зору, Magura — найбільш відомий дрон, який ми навіть демонстрували вже на міжнародних виставках, пропонуючи на майбутнє і на експорт. Головне те, що і Sea Baby, і Magura та інші морські дрони — ми вже маємо цілу лінійку дронів, залежно від дальності та завдань, які стоять по знищенню кораблів і суден противника. Можемо обирати ту чи іншу тактику, засоби ураження: десь поближче, на заході Криму — використовуються більш приховані, швидкохідні, менші, а десь до Новоросійська — для цього є інший", — розповів він.

Експерт наголосив, що російські військові не встигають адаптуватись під зміни української тактики і технічної частини.

Крім того, він додав, що окупанти досі використовують бонові, сіткові загородження та притоплені баржі, аби приховати свої кораблі. Також росіяни намагаються виявляти дрони з гелікоптерів за допомогою протичовнової авіації.

"Але це спонукає наших військових, наших інженерів розробляти і нові тактики підходу, проходу цих ворожих сил захисту, і розробляти нові засоби. Зокрема, у широкому обговоренні вже з'являється інформація про розробку нових дронів, які на кінцевому підході до цілі здійснюватимуть напівзанурений рух, тобто не надводні, а вже напівпідводні, що краще їх убезпечує від артилерійського вогню самозахисту противника", — уточнив Лакійчук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook