Незаконна депортація кримчанина: до 10 років ув'язнення засудили окупаційну суддю з Криму

До 10 років позбавлення волі український суд засудив окупаційну суддю Євпаторійського міського суду. У 2017 році вона незаконно "видворила" громадянина України, який постійно проживав у Криму.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополь 17 квітня.

"Прокурорами у суді доведено, що після окупації півострова засуджена почала здійснювати "правосуддя" він імені держави-агресора та безпосередньо реалізовувала політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення півострова, забезпечуючи незаконну депортацію українців", — йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, "суддя" достовірно знала, що мешканці півострова після російської окупації все одно перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права та ніякі "додаткові дозволи для проживання" в Криму їм не потрібні. Однак вона у 2017 році, керуючись окупаційним законодавством РФ, винесла "рішення" про примусове "видворення" громадянина України з території тимчасово окупованого Криму, де він постійно проживав.

"Незаконне рішення було мотивоване нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території РФ" потерпілого, який не бажав виїжджати з Криму", — зазначили у відомстві.

Український суд визнав її винною у порушенні законів та звичаїв війнич. 1 ст. 438 КК України.

Прокуратура також повідомила, що дії "судді" є серйозним порушенням вимог ст. 49забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території Конвенції про захист цивільного населення 1949 року.

Відомство ім'я засудженої не вказує, але джерела Суспільне Крим повідомили, що йдеться про Кротову Людмилу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook