Окупанти намагалися відправити до СІЗО жителя Феодосії за "екстремістські" логотипи Facebook та Instagram

Набережна Феодосії. Фото: uk.wikipedia.org

За наліпки на фотоапараті з найменуванням популярних соціальних мереж Facebook та Instagram, які заборонені в РФ та визнані "екстремістськими", окупаційні силовики мало не відправили кримчанина на 15 діб до СІЗО.

Про це повідомила правозахисна ініціатива "Кримський епізод" 15 квітня.

За її інформацією, чоловік встановив на штатив фотоапарат для надання послуг відпочивальникам у прохідному місці на набережній Феодосії. На наліпки на техніці він не звертав уваги, однак силовики РФ їх помітили. Вони вирішили його затримати та повезли складати протокол.

"Кримський епізод" повідомив, що феодосієць не знав, що логотипи соціальних мереж Facebook та Instagram належать компанії "Meta Platform Inc", а також те, що вона визнана "екстремістською" у РФ.

"Його доправили до суду і повідомили, що як екстремістові йому можуть дати 15 діб арешту, а фотоапарат конфіскувати, як предмет правопорушення", — йдеться у повідомленні.

"Кримський епізод" проінформував, що суддя окупаційного суду повірила, що фотоапарат потерпілим від дій силовиків був придбаний на російському сайті "Авіто", а наліпки на ньому вже були.

Зазначається, що "суддя" не знайшла у діях чоловіка реального наміру рекламувати "екстремістські продукти" та призначила йому штраф у 200 рублів (60 грн).

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook