Україна судитиме кримську ведучу проросійського телеканалу "Міллєт": їй загрожує до 12 років ув'язнення

Прокуратура АРК. Ілюстративне фото. Прокуратура АРК

До суду направили обвинувальний акт щодо ведучої авторської програми на пропагандистському телеканалі "Міллєт" з Криму. Їй загрожує до 12 років за ґратами з позбавленням права займатися професійною діяльністю на строк до 15 років, а також конфіскація майна.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя 12 квітня.

Дії обвинуваченої були кваліфіковані за ч. 6 ст. 111-1колабораційна діяльність КК України та ч. 3 ст. 436-2 виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти УкраїниКК України.

У прокуратурі автономії не вказали ім'я обвинуваченої, але джерела Суспільного Крим підтвердили, що йдеться про Айше Шулакову.

Відомство повідомило, що з метою маніпулювання свідомістю мешканців півострова та створення хибної думки про "легітимність" дій країни-агресора, в студії телеканалу "Міллєт" в Сімферополі вона продовжує вести авторську програму.

"У ній "кореспондентка" систематично розповсюджує проросійський інформаційний контент. Повторюючи типовий наратив російської пропаганди про наявність на території України "секретних лабораторій Пентагона" з виготовлення "біологічної зброї", які держава-окупант має знищити, виправдовує збройну агресію РФ проти України", – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазначили, що у прямому етері одного з випусків обвинувачена охарактеризувала окупацію територій України як "повернення до рідної гавані, додому". Виправдовуваючи злочини Росії, Айше Шулакова також називала удари по українській критичній інфраструктурі "відповіддю на агресію та теракти зі сторони України".

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що її заяви містять висловлювання, спрямовані на підтримку рішень та дій держави-агресора.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook