Політвʼязня Османа Аріфмеметова, засудженого на 14 років колонії у справі "другої Сімферопольської групи", 18 березня етапували до в'язниці Красноярського краю із СІЗО №3 Новочеркаська.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це він повідомив у листі своїй родині, пише "Кримська солідарність".
Зазначається, що разом із ним у різні російські міста також етапували інших учасників його справи — Рустема Шейхалієва, Руслана Сулейманова та Енвера Аметова. Спочатку всі вони прибули до Воронежа, потім Аметова відправили до Липецька, решту — до Самари.
"Я і Рустем начебто їдемо в Красноярський край, Руслан — у Челябінську область", — повідомив кримський татарин у листі до своєї матері Емдії Аріфмеметової.
Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"
27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.
Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.
Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.
Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook