"10 років окупації та опору Криму": до річниці створення "Крим.Реалії" у Києві відкрилася фотовиставка

Оновлено
Фотовиставка "10 років окупації та опору Криму у фотографіях журналістів Крим.Реалії" . Фото: Суспільне Крим

У Києві 26 березня відкрилась фотовиставка "10 років окупації та опору Криму у фотографіях журналістів Крим.Реалії" з нагоди десятої річниці створення проєкту "Радіо.Свобода" — "Крим.Реалії". Журналісти видання ризикували своєю свободою, здоров’ям, перебували постійно під тиском, підозрою, але продовжували виконувати свою роботу безпосередньо з окупованого півострова.

Про це повідомила кореспондентка Суспільне Крим.

На виставці представили 26 фотографій журналістів "Крим.Реалії" та "Радіо.Свобода", які створені на окупованому півострові з 2014 по 2022 рік. Зокрема, Антона Наумлюка, Станіслава Юрченка, Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова, Олександри Сурган, Еміне Джеппар, Езабера Пінхаса, Євгена Жука, Анатолія Кримського, Володимира Притули та громадянських журналістів "Кримської солідарності".

На фото зображені кримські татари та правозахисники, яких переслідують окупанти у Криму, а також родини політв'язнів.

Як наголосив головний редактор "Крим.Реалії" Володимир Притула, у річницю видання немає бажання святкувати, адже проєкт створювався у складних умовах.

"Це для нас дуже важлива дата і нам важливо відзначити її. Ця фотовиставка — це роботи наших журналістів, які протягом десяти років працювали в Криму. Часто ризикували своєю свободою, здоров’ям, перебували постійно під тиском, підозрою, за ними постійно шпигували. Втім, вони виконували свою роботу. І у нас зібрався величезний архів за 10 років окупації. З іншого боку — це було 10 років спротиву кримчан цій окупації. Ми намагалися зафіксувати це. Тут на цій виставці абсолютний мінімум того, про що писали й відображали "Крим. Реалії", — розповів Притула у коментарі Суспільне Крим.

UPD: За його словами, у Криму залишаються журналісти, у тому числі громадянські, які продовжують висвітлювати події з півострова. Тиск та загроза життю не пройшли, робота стала важчою і небезпечнішою.

Зокрема, журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка окупанти позбавили волі за те, що він виконував свої журналістські обов'язки. Журналісту Миколі Семені дали умовний термін ув'язнення теж за те, що він описував перші роки російської окупації Криму. Наразі він перебуває на підконтрольній території України, а Єсипенко — за ґратами у росіян.

"Так само залишаються у в'язниці десятки громадянських журналістів, які також передавали інформацію, в тому числі й "Крим.Реалії", представники "Кримської солідарності", кримські татари, кримські мусульмани, які описували усі ці репресії. Вони засуджені просто на драконівські терміни — 10,15,20 років ув'язнення фактично тільки за те, що вони писали, передавали новини, фотографували, стриміли, знімали відео", — зазначив Притула.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook