Як родичам політвʼязнів отримати допомогу від держави: пояснення від ГО "Обʼєднання родичів політвʼязнів"

Ілюстративне фото. Колаж Суспільне Крим

Ті, хто у 2023 році встановили факт полону відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" можуть подати заяву про виплату щорічної допомоги за 2024 рік.

У ГО "Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля" пояснили, як родичам бранців Кремля отримати допомогу від держави.

Зазначається, що щорічна державна грошова допомога надається особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам її сім’ї під час перебування такої особи в місцях несвободи або у разі смерті такої особи шляхом перерахування Мінреінтеграції коштів на їхні особові рахунки, відкриті в банківських установах, у розмірі 100 тисяч гривень.

Отже, повторно до комісії звертатись не потрібно, заява подається безпосередньо до Мінреінтеграції й після надходження бюджетного асигнування міністерством будуть проводяться виплати.

Для отримання щорічної державної грошової допомоги особа, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи, член сім’ї такої особи, її законний представник або законний представник члена сім’ї такої особи звертаються до Мінреінтеграції із заявою за встановленою формоюhttps://minre.gov.ua/.../2023/02/forma_zayavy_vyplaty1_1.pdf.

До заяви додаються:

  • копія документа, що посвідчує особу заявника (копія паспорта);
  • відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році;
  • довідка з реквізитами особового рахунка, відкритого в банківській установі.

Підписані заяви з додатками можуть бути направлені на електронну пошту info-gr@minre.gov.ua або за адресою — 03186, м. Київ, Чоколівський бульвар, 13.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook