Нацкомісія з питань кримськотатарської мови планує започаткувати державну премію

Ексклюзивно
Нацкомісія з питань кримськотатарської мови. Фото: Суспільне

Національна комісія з питань кримськотатарської мови пропонує започаткувати державну премію за розвиток та популяризацію кримськотатарської мови.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Такий проєкт постанови подали до Кабінету Міністрів, повідомили Суспільному у Мінреінтеграції.

Зазначається, що пропонується щорічно призначати до 20 премій у розмірі 50 тисяч гривень кожна. Інших подробиць не наводять.

Віцепремʼєр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу в КМУ, де відбулося засідання Нацкомісії з питань кримськотатарської мови, зазначила, що завдання комісії приріотизувати реальні кроки зі збереження та розвитку кримськотатарської мови.

"Пріоритизувати намагання і реальні кроки держави у збереженні кримськотатарської мови. Це йдеться і про правопис, йдеться про зміну назв, топонімів, і про навчальну базу. У вишах потрібно більше кримськотатарської мови, більше літератури та історії", — зазначила Верещук.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що для кримських татар повернення мови на латиницю — це повернення розрізнених частин етносу.

"Є одна велика проблема. Річ у тому, що роки російськоімперської політики нас настільки витіснили за межі нашого історичного проживання, що зараз великі спільноти кримських татар живуть в різних країнах. Ми говоримо однією мовою, але не можемо читати один одного, бо користуємося різними абетками. І для нас повернення на латиницю — це повернення оцих розрізнених вимушено частин кримськотатарського етносу", — наголосив Чубаров.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook